Záhradné tipy

Hojdačky pre záhradu - prezentované modely a tipy na kúpu

Hojdačky pre záhradu - prezentované modely a tipy na kúpu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhrada je miestom oddychu. Čo by teda nemalo chýbať? Správne, hojdacia sieť! Tieto tipy vám pomôžu vybrať správny model.

Existuje mnoho rôznych modelov

Hojdacie siete vždy vyžarovali svoje zvláštne čaro v záhrade. Samotná myšlienka nechať vašu dušu visieť medzi dvoma stromami je pre mnohých majiteľov záhrad veľmi atraktívna. Najmä preto, že tento pôvabný nápad je vždy založený na užívaní odľahlého tienistého miesta medzi dvoma vysokými stromami.

Moderné hojdačky už v záhrade nepotrebujú staré stromy, ale dajú sa ľahko umiestniť na ľubovoľnom mieste X pomocou špeciálneho rúrkovitého rámu. Početné príslušenstvo tiež zaručuje príslušnému používateľovi dokonalé vybavenie pre jeho hojdací priestor, napr s chladenými vankúšmi kráľovej veľkosti, rámami s integrovanými tieňovými alebo variabilnými bočnými stolmi, všitými úložnými vreckami na knihy a podobne.

K dispozícii sú tieto modely pre hojdaciu sieť:

Nové hojdačky sú teraz k dispozícii aj v rôznych veľkostiach a rôznych tvaroch. Tu je niekoľko modelov:

➤ Jediná hojdacia sieť:

Dostupné vo veľkostiach S, M a L, ktoré ovplyvňujú predovšetkým šírku 100 až 160 centimetrov. Štandardná dĺžka je obvykle 225 centimetrov.

➤ Dvojitá hojdacia sieť:

Ich veľkosti sa môžu meniť až do XL so šírkou do 180 centimetrov. Dobre sa hodí na súčasné použitie dospelého a dieťaťa.

➤ Rodinné hojdačky:

Môžu ho používať aj dvaja dospelí v šírke do 200 centimetrov. Mnohé z týchto rodinných hojdacích sietí majú navyše oveľa pohodlnejšiu dĺžku až 400 centimetrov, čo znamená, že niekoľko detí môže mat rohož používať „naprieč“ súčasne.

➤ Rodové hojdačky:

Uľahčite vstup a výstup z hojdacej siete, pretože tkanina je trochu tesnejšia. K dispozícii aj v rôznych veľkostiach.

➤ Cestovné hojdačky:

Dá sa zložiť veľmi malý, a preto sa dá vziať aj na dovolenku. V niektorých prípadoch sú tieto modely dokonca ponúkané s dažďovou strechou, takže kempovanie v hojdacej sieti sa dá ľahko robiť vonku.

➤ Závesné jaskyne / visiace stoličky:

Sú špeciálne tvary v rôznych veľkostiach. Závesné jaskyne pre deti a visiace stoličky sa dajú použiť aj ako modely s mäkkým hojdaním.

Tipy na kúpu hojdacej siete

☛ Tip 1 - vyberte tú správnu látku:

Pri výbere materiálu pre hojdaciu sieť je najdôležitejšou látkou odolnou voči poveternostným vplyvom (možno aj impregnovaná), svetlu odolná látka vyrobená z bavlny alebo balónikového hodvábu. Ako alternatívu si môžete tiež obliecť sieťovinu, ale niekedy to má také pohodlie.

Ak sú hamaky vyrobené z vysoko kvalitných bavlnených tkanín, sú často dokonca farebne tkané a dostupné za oveľa lacnejšiu cenu. Zároveň sa na pokožke cíti prirodzenejšia bavlna, zatiaľ čo balónikové hodváb je bližšie k pokožke, najmä v horúcich dňoch.

☛ Tip 2 - vyberte si robustný matný rám:

Aby bolo možné vybudovať hojdaciu sieť v záhrade čo najpružnejšie, špecializované obchody v súčasnosti ponúkajú veľmi elegantné matné rámy vyrobené z ocele, nehrdzavejúcej ocele alebo dreva. Niektoré z týchto rámov sú dokonca výškovo nastaviteľné, čo zaručuje pohodlnejšiu individualitu.

Pri nakupovaní by ste mali určite venovať pozornosť ich stabilite a spracovaniu, pretože rámy obyčajne tvoria srdce hojdacej siete! Ak kladiete hojdaciu sieť na otvorený trávnik, mali by ste ho vždy premiestňovať, najmä v teplých letných dňoch, aby trávnik neutrpel príliš veľa škody. To je presne dôvod, prečo by mala byť hojdacia sieť alebo rám veľmi robustný, aby sa pri konštantnom nastavovaní nič nerozbilo.

☛ Tip 3 - vyberte materiály odolné voči poveternostným vplyvom:

Ďalej sú k dispozícii rôzne nylonové alebo sisalové laná na pripevnenie rohoží, ako aj početné karabínky, predlžovacie reťaze, špeciálne nástenné háčiky (pre vnútorné priestory), pružiny atď. Pre vonkajšie prostredie by malo byť príslušenstvo vyrobené z materiálu odolného voči poveternostným vplyvom. Napríklad si vyberte karabíny z nehrdzavejúcej ocele.

☛ Tip 4 - vyberte si správnu veľkosť:

Chceli by ste používať hojdaciu sieť samotnú, alebo by ste radi strávili pár pekných hodín so svojím partnerom? Alebo by na to mala mať celá rodina? Preto si vopred dôkladne premyslite, aká by mala byť hojdacia sieť. Ak si kúpite príliš veľký model, môžete minúť priveľa peňazí. Ak si kúpite model, ktorý je príliš malý, hojdacia sieť by však mohla byť vždy obsadená ostatnými členmi rodiny. Mimochodom, to platí aj pre hollywoodsky swing.Komentáre:

  1. Dubar

    I'm sorry, but I think you are wrong. Let's discuss.

  2. Zulkikus

    Super! Respect to the author :)Napíšte správu