Inštrukcia

Zasadte, ošetrujte a skladujte kvetinové cibule správne

Zasadte, ošetrujte a skladujte kvetinové cibule správneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kvetinové cibule sa musia pestovať na jeseň a nikdy by sa nemali na seba ukladať. Náš malý sprievodca vám poskytne tieto a ďalšie tipy.

Jeseň je čas, aby sa zasadili kvetinové cibule, takže na jar vás pozdravia tulipány, narcisy, hyacinty a krokusy. Jarné kvetináče by nemali chýbať v žiadnej záhrade a sú obzvlášť dobré na výsadbu hraníc alebo ako obmedzenie chodníkov.

Rastlina na jeseň

Kvetinové cibule sa vysádzajú na jeseň na jeseň, čo sa môže stať až do decembra. Nemalo by to však byť príliš neskoro, pretože cibuľa by mala tvoriť prvé výhonky pred mrazom. Tieto ešte nevyzerajú z cibule, ale sú k nej blízko.

Aká je hĺbka výsadby žiaroviek?


Spravidla platí, že výsadbová diera sa umiestni asi dvakrát hlbšie, ako sú cibule hrubé. Uistite sa, že podlaha je pekná a uvoľnená. Ak nie, jednoducho uvoľnite ťažkú ​​pôdu malým pieskom.

Veľmi dôležité: Špička kvetinovej cibule musí smerovať nahor!

Tip: Kvetinové cibuľky vložte do nepárnych skupín

Cibule môžete pestovať jednotlivo, ale aj v skupinách, čo samozrejme v období kvitnutia vyzerá obzvlášť krásne. Vyzerá to obzvlášť prirodzene a krásne, keď sú kvetinové cibule vysadené v nepárnych skupinách. Napríklad v skupinách po 3 alebo 5. Správnu vzdialenosť výsadby nájdete na obale.

Rezané rastliny, ktoré na jar vybledli

Po odkvitnutí na jar odrežte vyblednuté rastliny zo zeme a nechajte ich niekoľko týždňov. To umožňuje cibule získať silu a absorbovať ďalšie živiny z pôdy. Listy a stonky sa odstránia až po uschnutí.

Zlikvidujte plesnivú cibuľu

Cibuľa vyjde asi po štyroch týždňoch. Tu skontrolujete, či sú cibule stále v poriadku. Zlikvidujte zlomenú, vysušenú alebo plesnivú cibuľu (nie na kompost!).

Uchovávajte žiarovky na chladnom a vzdušnom mieste

Ostatné cibule sa potom skladujú chladné a vzdušné až do jesene, najlepšie v rozprestretých novinách na podlahe alebo na poličke. Nikdy nevkladajte cibuľu na seba do škatule - to podporuje rast plesní. Cibuľa, ktorá už bola infikovaná, môže infikovať aj ostatných. Každý, kto tomu venuje pozornosť, sa na jar budúceho roka bude baviť so svojimi jarnými posolmi.