Sadenice

Vybudovanie záhradnej sauny - 5 tipov na implementáciu


Záhrada je tu nielen na pestovanie, ale aj na oddych. Tak prečo nezostaviť saunu na záhrade? Tieto tipy vám pomôžu s implementáciou.

V záhrade nájdete aj saunu

Ak je vonku špinavá a studená, počet návštevníkov verejných sáun sa enormne zvyšuje. Koniec koncov, všetci vieme, že potenie je zdravé a posilňuje imunitný systém. Nielen to, ale aj príjemné teplo a čas na oddych nás stále viac priťahuje do sauny.

Ale prečo vždy ísť do verejnej sauny, keď si ju môžete postaviť sami. To sa nemusí stať ani v dome. Na záhrade sa dokonale hodí aj sauna. Koniec koncov, existuje veľa pekných saunových zariadení, ktoré sú už k dispozícii ako hotové súpravy v rôznych veľkostiach a štýloch pre záhradu. Niektoré z týchto sáun vyzerajú ako rustikálne záhradné domy, iné vyzerajú ako pekné pavilóny alebo zimné záhrady.

Tipy na vybudovanie záhradnej sauny

➤ Tip 1 - Získať stavebné povolenie:

Pred výstavbou záhradnej sauny musíte získať stavebné povolenie od zodpovedného stavebného úradu. Mnoho výrobcov tiež ponúka možnosť prevziať tento postup stavebného povolenia v rámci svojich služieb vrátane predloženia zodpovedajúceho stavebného plánu.

➤ Tip 2 - vyberte saunu a veľkosť:

Plne vybavené záhradné saunové systémy sú ideálne. Okrem sauny zahŕňa aj sprchovací kút, relaxačná miestnosť, prípadne v kombinácii so šatňou, toaletou atď. Týmto spôsobom môžete využívať saunu v záhrade po celý rok. Potrebný priestor by však mal byť najmenej 25 metrov štvorcových alebo viac.

Obzvlášť populárne sú zrubové zrubové domy, v ktorých je nainštalovaná sauna. Zvyčajne je vybavená ďalšou predsieňou, v ktorej je sprchovací kút s WC a polica na oblečenie a uteráky. Takéto zrubové domy sú k dispozícii od približne 5 metrov štvorcových. Ak však chcete mať integrovanú relaxačnú zónu (približne 2 ležadlá), mali by ste začať od veľkosti približne 15 metrov štvorcových.

Dôležité:

Zrubové domy sú vždy vybavené vysoko kvalitnými glazúrami a impregnáciami (proti plesniam a plesniam atď.) V interiéri a exteriéri (tip na čítanie: prelakovanie záhradného domu - pokyny krok za krokom). Pri niektorých kombinovaných výrobkoch je však tu potrebná opatrnosť (upchávanie drevených pórov)!

➤ Tip 3 - prepojovacie káble:

Pred výstavbou záhradnej sauny musíte vziať do úvahy, že k budove musí viesť minimálne dostatočné elektrické a vodné pripojenie (dbajte na hĺbku mrazu).

Väčšie systémy tiež vyžadujú pridružený kanalizačný systém, napr. Umožniť odtok sprchy a toaletnej vody. Druh vykurovacieho systému, ktorý sa používa neskôr, by mal tiež zohrávať úlohu pri pokladaní spojovacích káblov.

➤ Tip 4 - Nadácia:

Záhradná sauna by mala byť vždy postavená na pevnom základe, aby bola chránená pred spodnou vlhkosťou. Na tento účel je vhodná úplne betónová podlahová doska alebo použitie menších betónových dosiek (jednotlivé prvky) alebo dlažobné kamene z betónu.

➤ Tip 5 - vonkajšia plocha:

Môžete tiež skombinovať svoju záhradnú saunu s vhodným vonkajším priestorom vrátane sprchy, ponorného bazénu, miesta na oddych atď. Veľkoryso riešené drevené terasy tiež vyzerajú veľmi príjemne pred záhradnou saunou. Kombinácia sauny a bazénu je tiež ideálna. Ako vytvoriť skutočnú wellness oázu na záhrade (tip na čítanie: vytvoriť wellness záhradu - predstavených 7 kreatívnych nápadov).