Starostlivosť

Skleník: prezentované základné vybavenie a užitočné príslušenstvo

Skleník: prezentované základné vybavenie a užitočné príslušenstvoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Bez správneho vybavenia je pestovanie rastlín v skleníku nemožné. Preto vám povieme, aké vybavenie skutočne potrebujete.

Skleník potrebuje veľa vybavenia

Akonáhle ste sa rozhodli pre skleník - bez ohľadu na jeho veľkosť - mali by ste ho vybaviť správnym alebo užitočným príslušenstvom. Bez svetla, správnej teploty a dobrej vlhkosti nebudete mať pri pestovaní rastlín veľa úspechov. Skleník musí spĺňať množstvo podmienok, aby mohol pestovať aj ovocie a zeleninu alebo pestovať rastliny.

V súčasnosti sa skleníky často ponúkajú v špecializovaných predajniach so základným príslušenstvom, ako sú police, teplomery, pomôcky na lezenie atď. Toto vybavenie však vždy nezodpovedá potrebám záhradníka alebo jeho časť často nie je nevyhnutne potrebná. Preto je ideálne kúpiť si skleník bez alebo s flexibilným príslušenstvom, ktoré si potom môžete kúpiť alebo použiť podľa potreby.

Je to súčasť základného vybavenia

Aby ste zabránili zmenšovaniu rastlín vo vašom skleníku v dôsledku nepriaznivých klimatických podmienok, vy alebo váš skleník potrebujete toto základné vybavenie:

  • kúrenie
  • ventilácia
  • Osvetlenie / tieňovanie
  • irigácia

Základné vybavenie skleníka v detailoch

➤ Kúrenie:

Špecifické ohrievače pre skleníky sú rozdelené na elektronické ohrievače vzduchu a ohrievače núteného vzduchu, monitory mrazu, špeciálne vykurovacie systémy skleníkových plynov, parafínové ohrievače, vykurovacie rohože, vykurovacie káble a podobne.

Napríklad vám môžeme odporučiť nákup ohrievača ventilátora, ktorým môžete nielen vykurovať, ale aj chladiť, t. J. Ktorý je vhodný na letné aj zimné použitie. Mali by ste však venovať pozornosť ochrane pred kvapkajúcou vodou.

Dôležité:

Mnoho rastlín v skleníku závisí od správnej teploty. Aby sa to monitorovalo, má zmysel integrovať teplomer do skleníka. Niektoré z nich sú dokonca ponúkané s vlhkomerom. K dispozícii sú aj špeciálne teplomery Zeme na monitorovanie prírodných pôd v skleníku.

➤ Vetranie:

V oblasti „Vetranie“ by ste mali vedieť, že skleník by mal byť vždy vybavený vetracími klapkami alebo žalúziami, aby sa zabezpečilo dobré podnebie v skleníku. Aby ste ľahšie ovládali vetranie, môžete do skleníka integrovať automatické a / alebo mechanické otvárače okien. Okrem toho sa oplatí zvážiť nákup ventilátorov, dúchadiel alebo zvlhčovačov vzduchu.

➤ Osvetlenie / zatienenie:

Pri skleníkovom osvetlení musíte vedieť, že sa rozlišuje medzi všeobecným osvetlením a špeciálnym osvetlením rastlín. Zatiaľ čo všeobecné osvetlenie rozptyľuje svetlo v skleníku iba v temných dňoch av noci, osvetlenie rastlín je nevyhnutné pre rast niektorých rastlín. Rastliny potrebujú na fotosyntézu 12 až 16 hodín slnečného svetla denne. A keďže to tak nie je vždy (najmä nie v zime), odporúča sa používať tzv. Pravé svetlo alebo rastové lampy (dostupné napríklad tu). Poskytujú dostatočné množstvo prirodzeného svetla (druh denného svetla) v skleníku, najmä v zime, a tým podporujú rast nových rastlín.

Aby slnko za slnečných dní nesvietilo príliš agresívne na rastliny alebo skleník a aby sa to príliš nezohrialo, mali by ste ho tiež vybaviť tieniacim systémom (tip na čítanie: Stmavenie skleníka - ako to funguje). Vnútri sú napr. Odporúčajú sa žalúzie, lamely alebo zatemňovacie fólie a pre vonkajšie tieniace siete.

➤ Zavlažovanie:

Téma „zavlažovanie“ je v skleníku trochu komplikovaná, pretože tu musíte zvážiť niektoré aspekty:

  • Mali by byť rastliny napojené, poprášené alebo zásobované vodou iba v oblasti koreňov?
  • Chceli by ste svoje rastliny zalievať sami alebo by sa to malo stať automaticky?
  • Mal by byť skleník napojený na vodu alebo by mal byť napájaný zo zberača dažďa pripojeného k skleníku?

Až potom, čo ste tieto otázky objasnili, mali by ste začať hľadať dokonalý zavlažovací systém. Konzultácie s odborníkom nemôžu ublížiť.

Užitočné príslušenstvo pre skleník

Práve opísané vybavenie bolo všetko, čo by nemalo chýbať v skleníku. Takže v podstate základné vybavenie. Samozrejme ich môžete (nemusíte) rozširovať o nasledujúce príslušenstvo:

➜ flexibilné policové systémy
➜ pomôcky na lezenie (napr. Siete na šplhanie, držiaky rastlín, svorky)
➜ Podlahy na burinu
➜ Móla a prestieradlá, okraje postelí
➜ Sieť proti hmyzu (pre vstupnú plochu a okenné otvory)
➜ Sklenené svorky na otváranie okien a dverí
➜ Posteľné prikrývky vrátane držiakov rastlín a jednotlivých klobúkov
Zubehör Čistiace doplnky a výrobky pre starostlivosť
➜ Viacnásobná zástrčka elektroniky s ochranou proti odkvapkávaniu
➜ Izolačné fólie a tesniace pásky
➜ Záhradné rúno na zimné mesiace