Tipy a triky

Pochovať zvieratá v záhrade - prehľad podmienok a požiadaviek


Je to smutné a veľmi bolestivé: keď milované miláčik odíde, často zostáva len zármutok. Ale čo pohreb? Môžu byť zvieratá pochované na záhrade?

Domáce zvieratá sa môžu stať skutočnými priateľmi

Život so zvieratami je niečo veľmi krásne, pretože môžu neuveriteľne obohatiť každodenný život. Najmä pre ľudí, ktorí sú inak veľmi osamelí, sa z domácich miláčikov môžu stať skutoční priatelia a spoločníci. Smrť je však súčasťou života a v určitom okamihu sa musíte rozlúčiť so svojím milovaným miláčikom. Mnoho ľudí však chce navždy udržiavať svoje obľúbené položky čo najbližšie. Pohreb urny však nie je celkom lacný, takže väčšina ľudí uvažuje o pochovaní zvieraťa na vlastnom majetku. Je však skutočne dovolené pochovať zvieratá na záhrade?

Ktoré zvieratá môžu byť pochované v záhrade?

➤ Malé zvieratá:

Ak chcete pochovať malé zviera na záhrade, je to úplne bezproblémové. Tiež nie je potrebné brať ohľad na nič zvláštne. Ak sa má morské prasiatko, králik, škrečok alebo podobne pochovať v podzemí, nemusíte dodržiavať žiadne predpisy. Nemali by ste však pochovať zviera hneď vedľa kuchynskej záhrady a je najlepšie ho umiestniť do malej škatule pred tým, ako ho pochujete v zemi.

➤ Psi a mačky:

Rovnako nie je zakázané, aby mačky a psy pochovávali na svojom vlastnom majetku. V tomto prípade však musíte dodržiavať určité ustanovenia, preto by ste sa mali o tom vopred vopred dostatočne informovať. V tomto prípade je vždy prvým kontaktným miestom príslušný veterinárny úrad. Zvyčajne stačí podať neformálnu žiadosť o pohreb pre väčšie zviera.

Ak bolo telá spopolnené a popol je v urne, môžete ich samozrejme položiť na svoj majetok bez akýchkoľvek ďalších požiadaviek.

Podmienky domáceho pohrebiska

V každom prípade je dôležité, aby príčina smrti zvieraťa nebola chorobou podliehajúcou hláseniu. Ak bolo zviera zverené do režimu spánku veterinárom, nesmie sa pochovať v záhrade, pretože komponenty anestetika sa môžu dostať do podzemnej vody.

Ďalšou podmienkou je, že sa nehnuteľnosť nenachádza v oblasti ochrany vôd. Okrem toho musí byť od verejných chodníkov udržiavaná vzdialenosť najmenej jeden až dva metre.

Hrob musíte vykopať najmenej 60 centimetrov hlboko, aby žiadne ďalšie zviera nemohlo znova vykopať mŕtvolu. (Tip na čítanie: návrh hrobu v zime - 4 tipy)

Nesmiete používať nádobu, ktorá rotuje veľmi pomaly. Odporúča sa napríklad posteľná bielizeň alebo vlnená prikrývka, ale veľká krabica by bola tiež v poriadku.

Za žiadnych okolností nemôžete jednoducho pochovať mŕtve zvieratá v lese. Ak vás chytia, čelíte veľmi vysokým pokutám.

Mimochodom, hanzové mesto Brémy je výnimkou z otázky domového pohrebníctva: z dôvodu vysokej hladiny podzemnej vody a hustého obyvateľstva nie je domáce pohrebisko povolené.