Záhradné tipy

Ktorá kosačka je vhodná pre ktorý trávnik?


S vretenom, gravírkou alebo robotom na trávu? Ktorá kosačka je pre môj trávnik najlepšia? Tento prehľad pomáha.

Každý, kto vlastní záhradu, má čo robiť. Koniec koncov, záhrada by mala vyzerať elegantne a dobre. Takmer na každej záhrade sa nachádza trávnik. Či už ako malá oblasť alebo vo veľkom meradle, iba správne ošetrenie robí trávnik krásnym. Nie je preto divu, že sa o trávnikovej kultúre hovorí ako o nezávislom pojme.

To objasňuje v neposlednom rade skutočnosť, že sa rozlišuje medzi najrôznejšími typmi trávnikov. Univerzita v Hohenheime rozlišuje medzi prírodným trávnikom, úžitkovým trávnikom, odolným trávnikom, ozdobným trávnikom a hlbokým trávnikom. V domácej záhrade by mal byť dekoratívny trávnik náležite nájdený. Aby trávnik zostal atraktívny, musí sa pravidelne kosiť. Okrem tých najmenších plôch, ktoré sa dajú ovládať ručnou kosačkou, sú pre túto prácu nevyhnutné elektrické alebo benzínové kosačky na trávu. Nie každý prístroj je však vhodný pre každý trávnik. Dôležitým aspektom pri výbere zariadenia je predovšetkým veľkosť plochy, ktorá sa má spracovať.

Malé až stredne veľké trávnikyKosačky na cievky, kosačky na trávu, kosačky na trávu, robotické kosačky na trávu

Pokiaľ ide o zvládnuteľnú oblasť trávnika, existujú rôzne možnosti pre možné modely a systémy kosačky na trávu, ktoré je možné zvoliť podľa individuálnych preferencií. Početné možnosti nájdete na www.motorland.net s rôznymi poskytovateľmi. Najbežnejšie sú tieto modely:

➤ Rotačná kosačka

Najznámejší typ kosačky má na spodnej strane otočné a vodorovne usporiadané nože, ktoré v podstate sekajú trávu kosými stenami rýchlymi pohybmi. Väčšina modelov má na zadnej strane zariadenia kôš, ktorý nakoniec zachytáva steblá trávy, takže nie sú potrebné žiadne ďalšie práce, ale obsah celého kontajnera sa dá ľahko zlikvidovať. V rámci tohto typu kosačky na trávu sa nachádzajú aj rôzne typy, ktoré sa líšia napríklad v dôsledku rôznych šírok záberu. Čím je trávnik menší a uhlový, tým menšia by mala byť zodpovedajúca šírka kosenia.

➤ Kosačka na valec

Valcová kosačka sa líši od klasického modelu gravírovania tým, že steblá trávy nie sú odrezané ako kosa, ale sú odrezané nožnicovým princípom. Tento typ kosenia sa považuje za zvlášť presný a čistý, takže je možné dosiahnuť jednotnú výšku kosenia.

Špeciálne tvary:

➤ Kosačka s kosačkou

Podobne ako u kosačky, nože, ktoré nasekajú steblo trávy, sa otáčajú pod zariadením. Ventilátor však vytvára stabilný prietok vzduchu, ktorý spôsobuje, že zariadenie pláva. Výhodou je veľmi ľahká manipulácia. Okrem toho sa táto forma kosačky považuje za flexibilnú, čo znamená, že sa dá použiť aj na nerovných povrchoch.

➤ Robotická kosačka

Nezávislé robotické kosačky na trávu, ktoré pracujú na trávniku bez ľudských rúk, neboli na trhu príliš dlho, ale už sú mimoriadne populárne. Režim činnosti zodpovedá režimu pichnutia alebo mulčovača. Zariadenie má tiež senzory, ktoré umožňujú nezávislé kosenie. Trávnik však musíte pripraviť vopred, zvyčajne položením silových káblov. Viac informácií o aktuálnych modeloch a protokoloch o skúškach nájdete na nasledujúcej stránke.

Okrem toho si môžete vybrať medzi ručnou kosačkou, elektrickou kosačkou, benzínovou kosačkou alebo akumulátorovou kosačkou.

Veľké trávniky - pojazdné kosačky

Jazdná kosačka alebo kosačka na trávu sú vhodné pre skutočne veľké plochy, takže je možné prácu vykonať vo veľmi krátkom čase. Okrem toho má hobby alebo profesionálny záhradník príležitosť robiť prácu pri sedení. Kosačky na trávu alebo traktory na trávu majú výkonný motor, aj keď tu možno rozlíšiť rôzne tvary a systémy.

  • Tak je to obvyklé aj od jedného traktor trávnik Hovorí sa, keď zariadenie, rovnako ako traktor, má predný motor.
  • Na druhej strane je motor na zadnej strane kosačky kosačka na trávu byť hovor.

Ďalej je možné rozlíšiť rôzne typy prevodoviek, ako je pohon zadných kolies alebo pohon všetkých kolies, vozidlá naftové alebo benzínové a iné. Výber nakoniec závisí od rozpočtu a frekvencie používania. Napríklad traktor s automatickým radením sa ľahšie ovláda, ale stojí to viac ako len zariadenie s manuálnou prevodovkou.

➤ Účel určuje cenu

Celkovo sa používateľ v závislosti od veľkosti a dizajnu záhrady rozhodne, ktoré záhradné pomocníky sú pre neho v konečnom dôsledku praktické a užitočné. Okrem toho cena nákupu, ako je uvedené, má rozhodujúcu úlohu vo vzťahu k zamýšľanému použitiu. Porovnanie cien pred nákupom je preto vždy užitočné a pomáha šetriť peniaze. Ponuky od rôznych výrobcov zariadení je možné porovnávať na www.evendi.de. Portál tiež zdôrazňuje, že vyššie uvedené veľké kosačky alebo kosačky na trávu nie sú vhodné pre malé záhrady alebo trávniky, najmä pokiaľ ide o hluk a znečistenie životného prostredia spôsobené veľkými benzínovými alebo naftovými zariadeniami.