Výzdoba

Predám zametač rúk - pred nákupom by ste tomu mali venovať pozornosť


Keď príde jeseň, začína to znova: listy sa musia hrabať. Ak to chcete trochu zjednodušiť, môžete sa spoľahnúť na manuálny zametač.

Otravné zametanie je eliminované ručným zametačom

Najmä vo väčších záhradách sa môže rýchlo stať, že budete ručne zametať chodníky, terasu, balkóny a vstup na nádvorie. Práve tento problém niektorí výrobcovia záhradného náradia rozpoznali a vyvinuli takzvané ručné zametače, ktoré sa dajú použiť na výrobu záhrad, ktorá je vlastne celkom vyčerpávajúca, takmer príjemná. V zásade je to rovnaké ako zametacie zariadenie. Iba to, že je zametač trávnika určený na zametanie trávnika a ručný zametač na zametanie chodníkov.

Ale ako vždy je, v kategórii ručných zametacích strojov samozrejme existuje veľa rôznych modelov. Napriek tomu existuje niekoľko základných tipov, ktoré by ste mali zvážiť pri kúpe takéhoto zariadenia a ktoré sa vzťahujú na všetky ručné zametače.

Tipy na kúpu ručného zametača

➤ Tip 1 - výber materiálu:

Vďaka širokej škále modelov, ktoré sú dnes dostupné v špecializovaných predajniach, sa teraz môžete spoľahnúť na zametač, ktorý je vždy optimálne prispôsobený vašim potrebám. Je dôležité, aby ste uprednostnili plastové zariadenia, pretože sa po práci ľahko čistia. Kvalitné plasty a dokonalé spracovanie materiálov navyše zaručujú, že ani vlhkosť, teplo ani jemný kameň nemôžu poškodiť zariadenia.

➤ Tip 2 - pracovná šírka:

Hlavným rozdielom medzi zametačmi je pracovná šírka jednotlivých zariadení, ktorá je v priemere 50 až 80 centimetrov. Veľkosť pridruženej zbernej nádoby (nádoby na nečistoty) zvyčajne závisí od toho. Ktorú pracovnú šírku si nakoniec vyberiete, musíte závisieť od veľkosti vašich záhradných chodníkov. Pretože sa dajú ľahko a rýchlo zamiesť so správnou šírkou.

➤ Tip 3 - nastaviteľná pracovná lišta:

Zametanie sa dá vykonať pohodlnejšie, ak pri nákupe zametacieho stroja dávate pozor na dôležité technické podrobnosti. Medzi ne patrí okrem iného pracovná konzola, ktorá sa dá niekoľkokrát nastaviť v sklone a výške, ktorú si môžete dokonale prispôsobiť svojej telesnej veľkosti (zaisťuje prácu príjemnú pre chrbát).

➤ Tip 4 - Hmotnosť zametača:

Pri nákupe by však mala zohrávať úlohu aj hmotnosť zametača. Nakoniec sa môže stať, že budete musieť zariadenie zdvihnúť (napr. Pri čistení chodníkov). Preto je najlepšie hľadať zariadenia s hmotnosťou od 10 do 15 kilogramov.

➤ Tip 5 - Manipulácia:

Ďalej by ste mali klásť dôraz na ľahkú manipuláciu so zariadením, na tento účel, napr. vyprázdnenie a opätovné vloženie zbernej nádoby. Ale aj to, že rohové a okrajové oblasti môžu byť zametané zametačom bez problémov, čo je možné zaručiť napríklad pomocou profesionálnych otočných koliesok.

Najlepšie je vyskúšať rôzne zametacie stroje. Aj v zákrutách by mali stále dosahovať čistý výsledok zametania a samozrejme ťažko premiešať všetok prach, ktorý zaisťuje dobre utesnené zametače.

➤ Tip 6 - Úspech:

Pri zametaní rúk je možné zametanie vykonať päť až osemkrát rýchlejšie ako pri použití bežného metla. Práca nie je len dokončená rýchlejšie, je tiež ľahšia na tele a má absolútny zábavný efekt. Aby ste to zaistili, dávajte pozor na zametače, ktoré môžu vyčistiť viac ako 1 000 metrov štvorcových za hodinu.

➤ Tip 7 - Prispôsobenie rôznym pôdnym podmienkam:

Ďalším dôležitým aspektom pri nákupe zametacieho stroja je to, že príslušné zariadenie sa môže prispôsobiť rôznym pôdnym podmienkam. Zariadenie by preto nemalo mať problémy s čistením spevnených ciest a zametaním na dlažbových kameňoch a drevených podlahových doskách. Zariadenie teda môžete používať aj v uzavretých priestoroch, ako napr použitie v garážach, malých halách a podobne na zametanie.