Inštrukcia

Integrujte skleník do záhrady - prezentované 3 modely a tipy na nastavenie

Integrujte skleník do záhrady - prezentované 3 modely a tipy na nastavenie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Investície do skleníka sa vždy oplatia. Z tohto dôvodu vám predstavíme najbežnejšie modely a ich výhody.

samostatne stojaci skleník

V záhradníckych predajniach sú k dispozícii rôzne skleníkové modely, ktoré sa dajú dokonale prispôsobiť miestnym podmienkam a potrebám záhradníka. A nie je také ťažké ho postaviť, pretože skleníky sú zvyčajne k dispozícii vo forme súpravy s ľahko pochopiteľnými pokynmi pre montáž.

Na nákup sa odporúčajú modely, ktoré môžete kedykoľvek rozobrať, konvertovať alebo rozšíriť. Tieto modely by sa mali zahrnúť od modelu základnej úrovne po dokonale navrhnutý skleník. V zásade sú však zhruba rozdelené do troch rôznych skleníkových modelov.

3 najobľúbenejšie prezentované modely

Základné rozdelenie skleníkových modelov sa zvyčajne uskutočňuje v:

  • samostatné záhradné skleníky
  • Opierajúci sa o skleníkoch
  • zasklené studené rámy

Voľne stojace skleníky:

Samostatne stojace skleníky sa zvyčajne zriaďujú na záhrade, preto sú tieto modely k dispozícii aj v rôznych veľkostiach so širokým záberom. Najmenšie základné modely tu začínajú vo veľkostiach 2 x 2 metre (4 metre štvorcové) a za relatívne lacné ceny.

V tejto kategórii sa ponúkajú aj tzv. Tepelné skleníky (väčšinou vyrobené z plastových profilov), ktoré majú dokonalú izoláciu a sú preto ideálne na zimovanie rastlín. Do kategórie „voľne stojace skleníky“ patrí aj oranžéria a sklenený pavilón, ktoré možno použiť aj ako vonkajšie posedenie.

Opierajúci sa o skleníkoch:

Opierajúci sa o skleníkové

Odborník chápe opierajúci sa skleník ako skleník, ktorý je priamo pripojený k existujúcemu murivu (t.j. ajar). Tieto modely sú samozrejme k dispozícii aj v rôznych veľkostiach a hĺbkach - a tiež ako vysokokvalitné termálne skleníky (pripomínajú zimnú záhradu a dajú sa použiť aj ako také).

Tip:

Pokiaľ je to možné, nemali by ste na severnej strane budovy stavať skleník. Slnečné lúče tu pre rastliny chýbajú.

Zasklené studené rámy:

zasklené studené rámy

V malých záhradách sa často používajú zasklené studené rámy, aby sa pestovala zelenina a šalát čoskoro na poli, ale stále poskytujú optimálnu ochranu rastlín pred nočným mrazom a možným snežením. Taký studený rám je ponúkaný v mnohých modelových variantoch. Napríklad ako sklenená krabica, ktorá môže byť umiestnená na lôžku a / alebo vyvýšenom lôžku, ako zasklený rám rastlín s otváracím modulom a podobne.

Varovanie:

Zasklené studené rámy nemožno porovnávať s policovými systémami chránenými filmom. Koniec koncov, tieto rastliny nemôžu skutočne poskytnúť ochranu rastlín pred mrazom.

Tipy na vybudovanie skleníka

➤ Tip 1 - výber materiálu:

Skleníky by mali byť postavené z robustnej hliníkovej alebo plastovej konštrukcie, mali by mať pohodlný vstupný priestor a rôzne možnosti vetrania (okná) a mali by byť vybavené zasklením čo možno najbezpečnejším voči búrke. Alebo môžete namiesto skla použiť samozrejme viacstenné pláty.

➥ Ďalší tip:

V mnohých prípadoch sú skleníky dokonca ponúkané v akejkoľvek farbe RAL. Môžete tak vizuálne prispôsobiť skleník svojmu štýlu domova alebo záhrady. Príplatok za maľovanie je pre mnohých výrobcov relatívne nízky.

➤ Tip 2 - Položte skleník na stabilný základ:

V ideálnom prípade je skleník vždy umiestnený na stabilnom základe, ktorý musí byť postavený (zabetónovaný) vopred. Niektorí výrobcovia teraz dokonca ponúkajú hliníkové základy, ktoré sú iba zapustené do zeme, upevnené pomocou pridružených kotiev na zem a môžu sa odtiaľto ľahko odstrániť, keď sa nepoužívajú.

➤ Tip 3 - Nainštalujte odkvapový žľab a odtokový kondenzát:

Okrem toho by mal mať kvalitný skleník ešte dažďový žľab so zvodom a odtokový žľab kondenzátu (smerom von), aby sa dažďová voda a kondenzát optimálne odvádzali preč od skleníka.