Tipy a triky

Zostavte si svoj vlastný záhradný stôl z europaliet - pokyny krok za krokom


Štýlový záhradný nábytok sa dá vyrobiť z jednoduchých europaliet, s trochou ručných zručností. Ako si sami zostavíte záhradný stôl z europaliet!

Príťažlivý nábytok je možné vyrobiť z europaliet

Novým trendom je premeniť staré na nové. Takže tu nie je recyklovaný, ale okamžite obnovený. Výsledkom je jedinečný kus nábytku so špeciálnym rustikálnym kúzlom. (Viac o tomto trende nájdete tu)

Tento trend určite nie je známy nikomu, kto veľa cestuje po blogoch s nábytkom alebo listuje v živých časopisoch. Či už sú stoly, lavičky, nábytok pre hostí, police, skrinky alebo príslušenstvo - s trochou manuálnej zručnosti všetko možné vyčarovať z europaliet.

Záhradný stôl je vhodný najmä pre začiatočníkov. Nastavenie je jednoduché a netrvá zbytočne dlho. Ak ste nakoniec hrdý na svoj záhradný stôl pre domácich majstrov, mali by ste ho zaradiť do svojho interiéru ako špeciálny pútač.

»Môj tip: Tento nový záhradný stôl si príde na svoje, keď bude predstavený so správnym posedením. Nábytok vyrobený z prúteného alebo stabilného nábytku z teakového dreva dokonale ladí s touto tabuľkou (obidva nájdete na www.freizeit-shop24.de). Tieto materiály sú odolné, ľahko sa udržujú, sú 100% odolné proti poveternostným vplyvom a ponúkajú vysoký stupeň pohodlia pri sedení. (Tip na čítanie: urobte záhradný nábytok zimnou odolnosťou - tipy na starostlivosť a skladovanie)

Zostavte si paletový stôl sami - ako to funguje

❒ Nájdite europalety

Existuje veľa paliet. Takéto palety sa veľmi často vyskytujú na staveniskách av poľnohospodárstve. Len sa rozhliadnite okolo seba. Nie sú nejaké miesta, kde sú palety vysoké naskladané? Tu môžete mať to šťastie, že dostanete europalety relatívne lacno. Len sa opýtajte.

Rôzne reklamné portály okrem toho ponúkajú europalety na vyzdvihnutie. Ceny sú tu veľmi rozdielne, ale v priemere okolo 10 eur za paletu.

❒ materiál

  • 2 europalety
  • 1 tenká doska z plexiskla
  • 4 otočné kolieska, pokiaľ možno s parkovacou brzdou
  • 4 malé nekĺzavé disky
  • Skrutky do dreva na pripevnenie koliesok
  • moridlo
  • štetec
  • brúsny papier
  • brúska

❒ Pokyny

➤ Krok 1: predpríprava europalety
Najskôr musíte europalety správne obrúsiť. Je to dôležité, aby ste sa neskôr fragmenty nevyťahovali. Okrem toho bude farba lepšie držať neskôr na doskách. Najlepšie je použiť brúsku, je rýchlejšia a ľahšia. V rohoch je však najlepšie ísť na konci brúsnym papierom, pretože tieto miesta sa pomocou stroja nedajú ľahko dosiahnuť.

"Tip: Potom vyskúšajte dlaňou raz cez trámy a skontrolujte, či štiepky dreva stále nikde nevychádzajú.

➤ Krok 2: Pripojte dve palety
Paleta je taká ťažká, že sa ani neposúva. Ak je to bezpečnejšie, ak sú obidve skrutky spojené, mali by sa v tomto bode vytvoriť drevené konzoly.

Za týmto účelom si zoberte strešné lať a uvidel štyri drevené klapky rovnakej veľkosti. Ale vopred zmerajte, aké veľké musia byť.

Teraz môžete palety spojiť. Za týmto účelom položte europaliety na seba nohami, na každý roh vložte jednu drevenú klapku a priskrutkujte ich spolu s príslušnými skrutkami. Na tento účel sa najlepšie hodí akumulátorová vŕtačka. S touto úlohou budete hotoví rýchlo a bez veľkého úsilia.

Ak chcete, môžete na stôl použiť iba jednu paletu. Potom môžete druhý krok ignorovať.

➤ Krok 3: natieranie paliet
Teraz konečne prichádza do hry farba. Môžete sa sami rozhodnúť, ktorú farbu alebo glazúru použijete. Aby sa obilie udržalo, odporúča sa nanášať iba jednu vrstvu. Veľkú plochu natrite širokým valčekom a rohy vhodným štetcom. Mali by ste nechať farbu zaschnúť cez noc.

"Tip: Najlepšie je maľovať nový záhradný stôl vonku na čerstvý vzduch alebo v dobre vetraných miestnostiach. Takto farba rýchlejšie schne a je vždy zdravšia.

➤ Krok 4: Pripojte kotúče
Teraz môžete pripojiť role. Aby ste mohli stôl neskôr posúvať dopredu a dozadu, mali by ste používať kolieska s parkovacou brzdou. Na Amazon.de som našiel rolky, ktoré sú dokonca vhodné na trávnik. Zároveň poskytujú dostatočnú nosnosť. Takže sa nemusíte báť, že sa stôl pod valcami zrúti.

Jednoducho priskrutkujte valčeky k dolným rohom europalety a máte hotovo. Najlepšie je použiť špeciálne skrutky do dreva, ktoré majú ostrejšiu špičku a pri štiepaní drevo nerozštiepia.

➤ Krok 5: Naneste dosku z plexiskla
Ak nechcete, aby malé časti padali znovu a znovu do trhlín europalety, mali by ste na hornú paletu položiť dosku z plexiskla. Jednoducho vložte malý rošt do rohov a potom dajte dosku z plexiskla na vrch.

Váš nový záhradný stôl s veľmi špeciálnym dizajnom je pripravený.

V tomto videu je presný postup podrobne vysvetlený. Oplatí sa to pozerať!

„Môj tip: Vďaka zásuvkám na mieru vyzerá záhradný stôl ešte pôsobivejšie. Stačí vykonať presné merania a začať.