Záhradné tipy

Ochrana rastlín pred snehom - 4 dôležité tipy

Ochrana rastlín pred snehom - 4 dôležité tipy


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak príde prvý sneh, konajte rýchlo a chráňte záhradné rastliny pred snehom. Ak to neurobíte, mohli by trpieť vážne.

Vetvy stromu môžu preraziť príliš veľa snehu

Keď vonku zima a blížia sa zimy, práca na záhrade sa zníži na minimum. Napriek tomu by ste mali vždy skontrolovať, či je všetko v poriadku a robiť malé veci. Ešte pred zimou musíte Prijmite opatrenia, aby ste zabránili neskoršiemu poškodeniu rastlín nadmerným zaťažením snehom. Ale aj v zime musíte znova a znova prechádzať záhradou a podniknúť určité kroky, aby silný sneh nemohol poškodiť vaše rastliny.

Rastliny ako napr Ovocné stromy dokážu ľahko uniesť svoju vlastnú váhu vrátane ovocia, ale ak je veľa snehu, konáre sa môžu ľahko ohnúť alebo dokonca zlomiť. Nikdy teda nepodceňujte váhu, ktorú sneh môže dosiahnuť na jednej vetve, a pomocou tipov nižšie účinne zabráňte poškodeniu rastlín.

4 tipy na ochranu rastlín pred snehom

➤ Tip 1 - zamračený sneh:

Zvyčajne nie je potrebné zametať padlý sneh zo stromov. Až na to, že v drsnom množstve padá sneh. Toto by ste mali vždy odstrániť, pretože ak je hmotnosť príliš vysoká, konáre sa môžu zlomiť.

dôležité: Nikdy netrepte snehom! To môže ľahko poškodiť konáre!

➤ Tip 2 - viažu rastliny spolu:

Niektoré rastliny sa dajú rýchlo vytlačiť z nadmerného množstva snehu. Je to najmä prípad rastlín, ktorých konáre rastú nahor. Tieto zahŕňajú napr. Juniper, tis a thuja. Najlepšie je tieto rastliny voľne zviazať šnúrkou. Rastliny tak majú lepšiu ochranu proti chladu.

To isté platí aj pre okrasné trávy. Každú zimu by ste ich mali spájať v hrebeni.

➤ Tip 3 - Omotajte okolo korunky rastliny:

Zvlášť stromové ruže a horolezecké ruže potrebujú v zime dodatočnú ochranu. To isté platí pre rastliny narezané do tvaru, napr. Boxwood alebo cyprus. Pri týchto rastlinách by ste mali vždy položiť na korunu vrece z juty alebo záhradný fleecový ochranný obal a potom ich priviazať ku kmeňu. Sneh sa tak ľahko zosunie. Vrecko z juty a záhradné rúno sú veľmi vhodné, pretože obe ochranné kapucne sú priepustné pre vodu, priedušné a priesvitné.

➤ Tip 4 - ochrana proti zostaveniu:

Pre rastliny, ktoré sú na stene domu a ktoré by mohli byť zasiahnuté a poškodené lavinami na streche, by ste mali vybudovať ochranu pred snehom. Najlepšie je, keď okolo rastlín postavíte roštový rám vo forme stanu. V prípade lavín na streche nie sú zasiahnuté snehom s plnou silou a poškodené.Komentáre:

  1. Jay

    ))))))))))) I can't verify you :)

  2. Philoetius

    Prepáčte, že vás ruším, aj ja by som chcel vyjadriť svoj názor.

  3. Bredon

    Pozoruhodná frázaNapíšte správu