Starostlivosť

Hibernácia hortenzie v vedre - takto sa to robí

Hibernácia hortenzie v vedre - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hydrangea nielen dobre vyzerajú v posteliach, ale aj v kvetináčoch. Avšak s hortenziami, ktoré sa chovajú ako kontajnerové rastliny, je potrebné zvážiť pri zimovaní niekoľko vecí.

Fialová hortenzia ako kontajnerová rastlina

So svojimi kvetmi zdobenými dáždnikmi hortenzie nielen skrášľujú kvetinové záhony, ale tiež vyzerajú nádherne zasadené do vedra na terase alebo balkóne. Jedinou otázkou je, čo by sa malo s tubovou rastlinou stať v zime. Na trhu existuje obrovský výber rôznych odrôd, takže je vždy lepšie zvoliť tú, ktorá je odolná.

Napríklad poľnohospodárske hortenzie, lesné hortenzie, záhradné hortenzie, lezecké hortenzie, tanierové hortenzie, hortenzie, japonské hortenzie a predovšetkým hortenzie mriežky nie sú citlivé na nízke teploty a mráz. Toto sú zvyčajne odrody, ktoré môžete ľahko zatieniť. Na druhej strane, odrody, ktoré potrebujú veľa slnka, spôsobujú v zime problémy.

Prezimovanie črepníkových hortenzií - mali by ste si to uvedomiť

➤ Zastavte hnojenie od jesene:

Aby hortenzia vo vani prežila zimu bez úhony, môžete na jeseň urobiť veľa, aby ste ju pripravili na nižšie teploty. Preto by ste už na jeseň nemali oplodniť hortenzie, pretože to môže viesť k značným škodám. To dáva rastline viac energie a pri prvých miernejších teplotách by sa začala vyrážať. Potom sa vráťte pod bod mrazu, väčšinou s mrazom nielen čerstvé výhonky, ale často aj staršie časti rastliny.

➤ Odstráňte vysušené časti rastlín:

Okrem toho na jeseň by ste mali vyčnievajúce a zaschnuté časti rastlín odstrániť, aby rastlina netrpila tak veľa snehu. Na jeseň by ste sa však mali vyhnúť radikálnemu obmedzeniu.

Ak niektoré výhonky v zime zamrznú, môžete ich na jar jednoducho odrezať.

➤ nalejte správne:

Hydrangeas nepáči sucho a zamokrenie. Správne zavlažovanie je obzvlášť dôležité pred zimou. V závislosti od počasia budete musieť zalievať svoje hortenzie. Ak nedostanú dážď, musíte ich častejšie zalievať.

➤ Veľkosť vedra:

Veľkosť vedra je dôležitá pre zimovanie vonku. Mal by mať priemer najmenej 30 až 40 centimetrov. Ak je kvetináč menší, musíte nájsť zimnú štvrť, v ktorej je teplota 3 až 5 stupňov.

➤ Vyberte chránené miesto:

Je dôležité, aby boli hortenzie v zime na chránenom mieste.

Plants Chrániť rastliny pomocou kefového dreva, rúna alebo jutového vrecka:

Aj keď mrazuvzdorné odrody obyčajne nie sú ovplyvnené mrazom, mali by ste hortenzie chrániť pomocou kefového dreva, rúna alebo vrecoviny na pytloviny v silnom chlade.