Tipy a triky

Stromy v zime - starostlivosť a ochrana v chladnom období


Záhrada sa zvyčajne zimuje v chladnom období. Stále však existujú kríky a kríky, ktoré v zime kvitnú správne.

Zima v Nemecku je každoročne prekvapením, pretože aj keď v iných oblastiach mrzne, teploty v tejto krajine môžu byť stále vyššie ako plus. Záhradu zvyčajne necháte v zime o samotu, ale v decembri sú stromy, ktoré nás môžu svojimi kvetinami potešiť. Je však potrebná malá starostlivosť, aby ste mohli zažiť „druhú jar“.

Nekupujte malé rastliny

Prvá vec, na ktorú treba dať pozor pri nákupe otužilých stromov, je veľkosť rastlín. Malé exempláre sú zvyčajne výrazne lacnejšie, ale sú oveľa citlivejšie. Zatiaľ nemáte dostatok sily, riziko, že zomrú, je veľké.

Dbajte na správny čas výsadby

Ďalej musíte zvážiť správny čas výsadby. Aj keď sa zvyčajne hovorí, že vždy môžete pestovať rastliny, pokiaľ nie sú príliš suché a príliš horúce, s mladými rastlinami, ako sú ibištek, javor alebo brada, je lepšie prísne dodržiavať čas výsadby v apríli a máji.

Galéria obrázkov: zimné kvety

Chráňte stromy v zime - slama a rúno

Pomôžte stromom prežiť chladnú zimu zakrytím rastlín slamou alebo rohožou z rúna. Tým sa obalí drevo. Malo by sa to uskutočniť najneskôr v decembri a nemalo by sa odstrániť príliš skoro. Na jar, keď sú dni veľmi teplé, stále môže existovať nočná mráz. Pre menšie stromy stačí vrstva mulča alebo kefy. Pokiaľ nie je mráz, je vždy dobré stromy dostatočne zalievať.