Nápady a inšpirácia

Záhradné náradie pre ľavákov - prezentované 3 nástroje

Záhradné náradie pre ľavákov - prezentované 3 nástrojeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Človek by si chcel myslieť, že všetky záhradné náradie je rovnako vhodné pre pravákov aj ľavákov. To však nie je tento prípad. Tu je niekoľko záhradných nástrojov navrhnutých špeciálne pre ľavákov.

Zastrešujúci majster triedy Felco-9

Každý, kto má ľavú ruku a niekedy chcel niečo preťať nožnicami pre pravákov, pozná problém: rezanie jednoducho nefunguje. A tak je to s niektorými záhradnými nástrojmi. Zatiaľ čo pre pravákov je veľmi ľahké s nimi pracovať na záhrade, ľudia s ľavou rukou s ňou musia zápasiť. Otravné, vyčerpávajúce, otravné.

To sa samozrejme nevzťahuje na všetky záhradné náradie, pretože výrobcovia sa vždy snažili vyvinúť záhradné náradie, ktoré môžu pravákov a ľavákov používať rovnako dobre. Takže nie sú žiadne problémy s rýčmi, plotostrihmi, zhrabovačmi atď. Existujú však niektoré zariadenia, ktoré jednoducho nemôžu používať rovnako dobre. Patria sem záhradnícke nožnice, pravítko a nožnice na trávu. Z tohto dôvodu sú nižšie uvedené zodpovedajúce modely pre ľavákov.

Záhradné náradie špeciálne pre ľavákov

Nožnice:

Rovnako ako v prípade bežných nožníc, problém pokračuje do záhrady. Pretože ani bežné záhradné nožnice nie sú vhodné pre ľavákov. S týmito nožnicami môžete pracovať iba so zvýšeným úsilím. Môžu vám pomôcť záhradnícke záhradnícke nožnice Felco-9 (dostupné tu napríklad).

Nožnice majú ľahké, robustné a protišmykové kľučky vyrobené z kovaného hliníka a veľmi dobre padnú do ruky. Vďaka ideálnemu tvaru rukovätí, šikmej hlave a tlmičom nárazov nárazníka je možné dlhodobo bez problémov pracovať so záhradnými záhradnými nožmi Felco-9. S týmito nožnicami je záhradníctvo zábavné aj pre ľavákov.

Pravítko:

Levák pravítko

Tu je ďalší problém: pravítko vždy meria zľava doprava. To znamená, že pravítko umiestnime doľava na začiatok meranej polohy a potom ju odčítame vľavo. Ľaví ľudia robia pravý opak: čítajú dobre. Bohužiaľ to nie je možné pri normálnom skladacom pravidle. Na konci musíte položiť pravítko na hlavu a potom zmerať opačne. Otravné, trápne, otravné.

Kto bude v budúcnosti čeliť tomuto problému, napr. Ak chcete ušetriť pri meraní balkónových krabíc, našli sme pre to dokonalé riešenie: pravidlo skladania vľavo (napríklad tu). V tomto modeli prebieha škálovanie sprava doľava, takže ľaváci môžu prečítať čísla správnym smerom. Na pravej strane je 0 a na ľavej strane 199, pretože pravítko je dlhé 2 metre. Musí mať pre všetkých ľavákov. Ľavé pravítko je mimochodom vyrobené z bieleho lakovaného dreva. Má tiež mosadzné pružiny.

Nožnice na trávu:

Nožnice na trávu VARO s otočným o 360 °

Áno, je možné tiež použiť bežné nožnice na trávu s pravou rukou ako ľavák. To však pre ľavákov predstavuje oveľa väčšiu silu. Otravné, trápne, otravné.

Existuje však aj riešenie: nožnice na trávu VARO s otočným kĺbom 360 ° (dostupné napr. Tu). To znamená, že rezné hrany sa dajú ľahko otočiť do rôznych polôh. Záhradnícke nožnice vám tak umožňujú orezávať aj ťažké rohy a hrany. A to zase umožňujú tvrdené čepele s uhlom krídla, ktoré sú samoostriace. Rukoväte sú ergonomicky tvarované a čalúnené.

Nožnice na trávu nie sú určené iba na rezanie okrajov trávnika. Môžete ho tiež použiť na strihanie a riedenie malých živých plotov a rastlín pokrytých pôdou.