Nápady a inšpirácia

Preferujte jahňací šalát - pokyny krok za krokom

Preferujte jahňací šalát - pokyny krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je čerstvý, chutný a zdravý: jahňací šalát. Náš tip: ak chcete začať rásť skôr, mali by ste to uprednostniť. Táto príručka ukazuje, ako na to.

Mladý kukuričný šalát

Mnohí hobby záhradníci dávajú prednosť rastlinám v dome pred ich neskorším použitím na záhrade. To je možné aj so šalátom, ako je jahňací šalát. To má tú výhodu, že jahňací šalát môžete pestovať oveľa skôr. Okrem toho je tu tiež výhoda oproti burinám, ktoré vždy rastú v posteli.

Jahňací šalát môžete uprednostniť buď v interiéri, alebo v skleníku. Ak môžete úplne zakryť studený rám, je v ňom tiež možná predkultúra. Najjednoduchší spôsob je vytiahnuť ho dopredu na parapet. A nižšie by sme vám chceli vysvetliť, ako presne to funguje.

Potrebujete:

  • semená šalátu
  • pestovanie hrnce
  • pôdne substráty

Tip:

Ako alternatívu k komerčne rastúcej pôde môžete tiež vyrobiť svoj vlastný rastlinný substrát. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať preosiaty kompost s normálnou záhradnou pôdou a trochou piesku.

Pokyny pre pestovanie kukuričného šalátu

➤ Krok 1:

Najprv musíte naplniť hrnce substrátom. Pretože rastlina nebude prameniť z každého semena, mali by ste do každej nádoby pridať tri až päť semien. Nemalo by to byť viac ako päť semien, inak by šalát klíčil príliš hustý.

Musíte len položiť semená na zem a potom ich jemne pritlačiť prstami na podklad. Ale nie príliš hlboko!

➤ Krok 2:

Doba klíčenia je teraz medzi 10 a 14 dňami. Počas tejto doby sa musíte uistiť, že Zem je vždy rovnomerne vlhká.

➤ Krok 3:

Asi po štyroch týždňoch sú sadenice pripravené na pohyb vonku. Dovtedy by sa mali tvoriť prvé dva páry listov. Mladé rastliny však môžete umiestniť na záhradu až po mrazovej fáze, t. J. Po ľadových svätých. Sadenice jednoducho vytiahnite z hrnca a zasadte ich do postele.

Dôležité:

Pri výsadbe dbajte na to, aby ste medzi jednotlivými rastlinami udržiavali vzdialenosť približne 20 centimetrov a riadok s rozstupom približne 40 centimetrov.