Výzdoba

Udržiavanie ginka v hrnci - dôležité informácie o starostlivosti a zimovaní

Udržiavanie ginka v hrnci - dôležité informácie o starostlivosti a zimovaníWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ginkgo biloba, tiež nazývané ginkgo strom alebo strom listov ventilátora, pochádza z Číny. Pri správnej starostlivosti sa dá tiež dobre uchovávať v našom hrnci.

Listy stromu ginkgo

Tento strom je okolo 250 miliónov rokov. Úžasné, nie? Je to skutočný veterán. Bolo tam veľa druhov stromu, ale teraz zostáva iba ginkgo biloba. Je to najstarší typ rastlín, ktorý existuje dodnes.

Atraktívny strom môže dosiahnuť gigantickú výšku až 30 metrov. V prvých rokoch strom rástol v tvare kužeľa, neskôr sa koruna stromu rozšírila. Z tohto dôvodu môžete ginko tiež nádherne udržať v malej záhrade alebo dokonca v vedre (tip na čítanie: rastlina a starostlivosť o ginkgo - takto sa to robí).

Náš tip: kúpte mužský strom!

Na jeseň strom úplne odhodí svoje listy, ktoré sa predtým sfarbili na jasne žltú. Na jeseň sa oranžové exempláre ženských exemplárov javia trochu ako mirabely. Keď dozrievajú, ovocie sa rozkladá a vytvára nepríjemný zápach potu. Preto je vhodné zvoliť si mužský strom. Pokiaľ ide o starostlivosť a zimovanie, nezáleží na tom, či máte mužský alebo ženský strom.

Poradenstvo v oblasti starostlivosti a zimovania

Veľkou výhodou je, že ginkgo nie je vôbec náchylné na choroby. Je tiež veľmi jednoduché použitie. Preto nemusíte venovať veľkú pozornosť starostlivosti o strom ginkgo.

➤ Miesto:

Ginkgo strom rád stojí na mieste priamo na slnku, pretože miluje teplo a jas. Rastlina sa však darí aj v čiastočnom tieni. Na planúce slnko by nemali byť umiestnené iba mladé rastliny, pretože sú na to stále príliš citlivé.

➤ Pour:

Ginkgo strom nepotrebuje príliš veľa vody. Mali by ste sa však uistiť, že Zem je vždy trochu vlhká. Určite by ste sa však nemali vyhnúť zamokreniu, pretože ginkgo to vôbec nevydrží.

Ert Hnojenie / transplantácia:

Každému 14 dní by ste mali stromu dodávať univerzálne hnojivo s polovičnou koncentráciou. Ak nejde o trpasličí ginkgo, musíte ho každé dva roky transplantovať do väčšej vedra.

➤ Zima:

Ak máte na záhrade ginkgo strom, zvyčajne je mrazuvzdorný. Bohužiaľ, kultúra v vedre vyzerá trochu inak. Koreňová guľa nie je tak dobre chránená pred mrazom vo vani, preto by ste nemali v zime nechať vonku vonku. Miesto, kde teplota sotva stúpne nad päť stupňov, by malo slúžiť ako zimná štvrť. Ak je teplejšie, ginkgo začína pučať príliš skoro.