Sadenice

Vytvorenie záhrady v bezpečí pred mačkami - 6 dôležitých tipov


Detské ihrisko je záhradou pre mačky. Musí to však byť bezpečné pre mačky. Toto je jediný spôsob, ako zabezpečiť, aby sa vášmu miláčikovi nič nestalo.

Mačka v záhrade

Keď sa mačka presťahuje, každodenný život rodiny sa náhle zmení. Koniec koncov, zvieratá sú prirodzene zvedavé a chcú objaviť všetko. Najmä keď ste v rodine noví, neviete o žiadnych zákazoch. Preto nie každý chce svoju mačku voľne prevádzkovať voľne, pretože koniec koncov sa skrývajú všetky druhy nebezpečenstva, z ktorých zvieratá vôbec netušia.

Dobrou alternatívou je však voľnobežka vo vašej vlastnej záhrade, pretože ju môžete urobiť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov. Ihneď sa vám nepodarí dokonale uspieť, pretože samozrejme na všetko hneď nemyslíte. V prvých týždňoch si však rýchlo všimnete, kde sa skrývajú medzery alebo nebezpečenstvá.

Tipy pre záhradu bezpečnú pre mačky

Tip 1 - správne oplotenie v záhrade:

Správny plot okolo pozemku tvorí základ záhrady odolnej voči mačkám, pretože vaša mačka predsa nesmie utiecť. Cieľom je, aby vaša mačka mohla zostať na záhrade bez toho, aby na ňu musela dávať pozor.

Takže ak hľadáte plot, ktorý je odolný voči mačkám, musíte sa uistiť, že je dostatočne vysoký. Pretože vysoký plot je nielen nápadný, ale tiež blokuje výhľad, mali by ste sa určite poradiť vopred so svojím susedom, aby ste sa neskôr nedostali do problémov. Malý tip: Potom môžete vzhľad trochu vylepšiť vysadením popínavých rastlín na plot alebo vysadením niekoľkých kríkov pred nimi. Ale na výsadbu nepoužívajte brečtan, pretože je to jedovaté!

Je tiež dôležité zvoliť si správne materiály. Plotové stĺpiky môžu byť napr. v žiadnom prípade nesmie byť vyrobený z dreva, pretože vaša mačka tam mohla vyliezť hore. Mali by ste určite uprednostniť železné hromady. Okolo vášho majetku už môže byť oplotenie s reťazovými článkami. V tomto prípade by ste tiež mohli vidieť, či je možné predĺženie nahor, kým úplne oplotíte plot.

Varovanie:

Pred postavením plotu by ste sa mali informovať na miestnom stavebnom úrade. Na niektorých lokalitách potrebujete povolenie na ploty vysoké 180 centimetrov. V ostatných od výšky 200 centimetrov.

Tip 2 - pripevnite obranný pás mačky na stromy:

Dokonca aj ten najvyšší plot môže byť zbytočný, ak vaša mačka objaví akékoľvek iné medzery. Nikdy nezabudnite, že vaša mačka môže stúpať vysoko. Strom umiestnený blízko plotu by mohol byť dobrou príležitosťou na prekonanie plotu. Mali by ste si preto zaistiť vysoké stromy alebo ich dokonca presunúť. (Tip na čítanie: presádzanie stromu - 11 dôležitých tipov)

Ak strom nie je možné presunúť, môžete k nemu pripevniť aj obranný pás mačky (napr. Dostupný tu). Sú to drôtené pásy s tyčami, ktoré nielen sťažujú lezenie stromov, ale slúžia aj na ochranu chovateľov voľne žijúcich živočíchov a jaskýň. Jednotlivé kovové časti sú jednoducho vzájomne spojené a môžu sa teda individuálne prispôsobovať každej veľkosti kmeňa.

Tip 3 - výsadba záhrady:

Aby vaša záhrada vyzerala atraktívne, mali by ste ju samozrejme zasadiť. Ak vlastníte mačku, musíte sa uistiť, že na svojej záhrade nezasadíte jedovaté rastliny. Ak je vo vašej záhrade už niekoľko jedovatých exemplárov, musíte ich vysadiť. (Tip na čítanie: Jedovaté rastliny pre mačky)

Ak chcete plot opeliť, nemali by ste pred neho umiestniť žiadne rastliny, ktoré sa časom stanú dosť robustnými, pretože v určitom okamihu by sa mohla vaša mačka uvoľniť.

Tip 4 - vysádzajte rastliny do záhonov:

Sotva môžete svoje postele chrániť pred mačkami, pretože sa im páči príliš kopanie. Tu a tam môžete do lôžok integrovať tzv. „Močové rastliny“. Žihľavy tejto rastliny obsahujú éterické oleje a mačkám sa tento zápach vôbec nepáči.

Tip 5 - zabezpečte záhradné jazierko:

Rybník je u mačiek mimoriadne obľúbený, pretože radi sedia na brehu a pijú z neho. Mali by ste sa však radšej obísť bez rýb v záhradnom jazierku alebo môžete umiestniť mriežku pod hladinu. Oblasť na brehu by mala byť tiež pekná a plochá. Creepers tu nestratili nič.

Tip 6 - chémia v záhrade je tabu:

Chemické sprejové prostriedky by mali byť absolútne tabu. Aj slimačie zrno nemá na záhrade miesto. Nemrznúca zmes, oleje, farby a prostriedky na ochranu dreva by nemali zostať otvorené kvôli vašim deťom. Patria do skrine, ktorú nemôžu deti ani mačky urobiť „nebezpečnými“.