Nápady a inšpirácia

Zvyknite si mačku na záhradu - ako to funguje


Čichajte, sledujte, hrajte: pre mačky nie je nič lepšie, ako byť vonku. Tu je niekoľko rád, ako si zvyknúť vašu mačku na záhradu.

Mačka so slečnou v záhrade

Práve ste sa presťahovali a teraz máte záhradu? Alebo ste si nedávno kúpili mačku? Potom by ste mali mať na pamäti, že mačky niekedy musia voľne bežať, aby uvoľnili pary. Čo môže byť krajšie ako záhrada s toľkými objavmi?

Ale predtým, ako môžete poslať svoju mačku na vlastnú päsť, musíte si najskôr zvyknúť na otvorené priestranstvo a nové okolie. Pretože nie každá mačka sa odváži ísť hneď vonku. Najmä mladé mačiatka a mačky, ktoré boli predtým chované iba v byte, majú s tým ťažké časy. Ale s trochou praxe a trpezlivosti môžete čoskoro nechať svoju mačku bežať po záhrade.

Vyžaduje sa veľa trpezlivosti

Postavy mačiek sú veľmi odlišné. Rovnako ako u nás, ľudia. Musíte vziať do úvahy tento individuálny charakter, a preto musíte byť trpezliví. S vaším zvieraťom nebudete pod tlakom nič. Môže to trvať niekoľko týždňov, kým vaša mačka preskúma záhradu sama. Mnoho zvierat sa pôvodne bojí slobody a neobvyklých zvukov vonku.

Ale skôr, ako to môže dokonca ísť von, je dôležité, aby ste si svoju záhradu mačka-dôkaz. Toto je jediný spôsob, ako zabrániť tomu, aby vaša mačka utekala alebo utekala z cesty. V tomto článku nájdete dôležité tipy na používanie. Záhrada bezpečná pre mačky - 6 dôležitých rád.

Postupujte krok za krokom

➤ Krok 1 - choďte na záhradu s pokrmami pre mačky:

Rovnako ako ľudia, strašné mačky potrebujú predovšetkým bezpečnosť. Koniec koncov, záhrada je pre nich niečo úplne nové, niečo neznáme, takže je jasné, že si nie sú istí. Svoje zviera môžete podporiť tak, že ho najskôr vezmete na záhradu pomocou mačacích postrojov. Týmto spôsobom sa veľa mačiek cíti bezpečnejšie a ak sa vyľakajú, nemôžu uniknúť.

Po dobu 14 dní by ste mali vziať svoju mačku na prechádzku do záhrady a nechať ju skúmať všetko veľmi pomaly. S vaším zvieraťom by ste mali vždy hovoriť pokojným a tichým hlasom, pretože sa cíti bezpečne a bezpečne. Vaša mačka by mala byť schopná čuchať všetko a mať toľko času, koľko sa jej páči.

Dôležité:

Dvere do domu by mali byť vždy otvorené, aby sa vaša mačka mohla v prípade potreby dostať dovnútra.

➤ Krok 2 - prvé východy bez použitia mačacích postrojov:

Po asi dvoch týždňoch skúmania misiek by sa vaša mačka mala cítiť bezpečne. Teraz ich môžete nechať na záhrade bez riadu a vodítka. Ale choďte von so svojím miláčikom. Aj tak by ste mali nechať otvorené predné dvere alebo dvere na terase otvorené, aby vaše zviera malo svoj ústup.

Medzitým by ste občas mali zavolať svojej mačke z domu, pretože vám to pomôže nájsť cestu späť domov rýchlejšie a poskytne vám väčšiu bezpečnosť.

➤ Krok 3 - poslať mačku samostatne:

Ak máte pocit, že si vaša mačka zvykla na všetko a bez zavolania si nájde cestu k predným dverám, môžete ju poslať na záhradu sama. Vždy, keď necháte mačku vonku, umiestnite misku s jedlom, aby sa medzi nimi mohla opevniť. Mačky tiež uľahčujú zapamätanie si, kde sa nachádza ich domov.

Tip:

Ak vaša mačka zmizne zo záhrady, postavte sa presne tam, kam ju vždy necháte v záhrade a zavolajte svojho zvieraťa. Týmto spôsobom si zapamätá cestu domov lepšie.