Záhradné tipy

Mnohonásobné juřiny - ako to funguje


Dahlias sú cibuľovité rastliny. Čím sú dahlia staršie, tým väčšie majú cibuľky a tým viac sa vyskytujú na tej istej rastline. Vzhľadom k tomu, dahlias nie sú vytrvalé, a preto musia byť vykopané na zimu, môžete na prvý pohľad vidieť, ako veľké hľuzy sa stali.

Čím je väčšia, tým je jednotlivá rastlina silnejšia. Ak je však príliš veľa žiaroviek, urobíte pre rastlinu niečo dobré, ak ju rozdelíte. Ušetrite tak nákup nových hľúz a plechoviek georgíny sám násobenie.

Zdieľajte dahlias

Dahlias by sa mali rozdeliť na jar pred výsadbou do zeme. Hľuzy môžete buď jednoducho od seba oddeliť. Ak sa tieto príliš približujú, môžu sa hľuzy odrezať aj nožom.

Rozhranie dezinfikujte práškovým uhlím

Uistite sa, že rozhranie, t. J. Rany, sú udržiavané čo najmenšie. Ak chcete byť na bezpečnej strane, môžete ich dezinfikovať práškovým uhlím.

Venujte pozornosť jednotlivým výhonkom

Mali by ste sa tiež ubezpečiť, že vždy existuje jeden, lepší dva alebo tri výhonky na hľuzu. Toto sa ľahko rozoznáva, pretože je už vidno na jar.

Znovu zasadte rozdelené žiarovky dahlia a vychutnajte si neustále rastúce kvety. Pretože môžete zdieľať znova len o dva alebo tri roky neskôr.