Záhradné tipy

Vytváranie wellness oáz v záhrade - 5 tipov


Nikde inde nie je ľahšie relaxovať ako vo vašej vlastnej záhrade. Preto je vhodné do záhrady integrovať jednu alebo druhú wellness oázu.

Relaxovať môžete v záhrade

Záhrada nie je len pestovať ovocie a zeleninu a pestovať kvety. Záhrada by mala byť vždy miestom oddychu. Ak nechcete vytvoriť skutočnú wellness záhradu ihneď, mali by ste do záhrady začleniť aspoň malé wellnessázy, ktoré vás vyzývajú na oddych.

Aspekty osobnej pohody sú najdôležitejšími predpokladmi pre vytvorenie wellness oázy. Iba potom môže byť zaručená relaxácia od každodenného stresu. Ak záhradu používa viac ľudí súčasne, pri plánovaní wellness oáz by sa mal brať do úvahy aj každý jednotlivý aspekt osobnej pohody. Nižšie je uvedených niekoľko tipov na nastavenie wellness oáz v záhrade.

Tipy na založenie wellness oáz

➤ Tip 1 - Ústupové oblasti:

Záhradné miestnosti sú obzvlášť dôležité, pretože slúžia predovšetkým na relaxáciu. Niekedy postačuje dostatočná obrazovka na ochranu súkromia na ulici alebo proti bezprostrednému susedovi. Napríklad vo forme vždyzelených živých plotov, slnečných plachiet alebo zodpovedajúcich plotov.

V zeleni si však môžete zriadiť aj ďalšie miestnosti na oddych, a to vytvorením útulných miest na sedenie obklopených lezením ruží, vínnych révy a podobne alebo stavbou altánov a / alebo pavilónov na záhrade.

Tip:

Všetky sedenie v zeleni vždy robte veľmi pohodlným, pre ktoré je k dispozícii množstvo čalúneného nábytku, elegantné plážové kreslo alebo dokonca hojdacia sieť zavesená medzi dvoma stromami!

➤ Tip 2 - použite prírodné prvky:

Prírodné prvky zabezpečujú hlbokú relaxáciu

Wellness tiež znamená využívanie rôznych prírodných prvkov záhrady v pozitívnom súlade s vašou vlastnou dušou. Na tento účel sa odporúča zriadiť vôňu. Ďalej, rôzne vodné prvky, ako napr fontána v záhradnom jazierku alebo jarný kameň pre vynikajúcu hlbokú relaxáciu (tip na čítanie: postavte jarný kameň sami - pokyny krok za krokom). Relaxáciu však môže poskytnúť aj výučba Ďalekého východu Feng Shui s rôznymi prírodnými prvkami.

Tip:

Pri používaní prírodných prvkov by pri plánovaní wellness oáz malo mať rozhodujúci vplyv aj veľké množstvo svetelných efektov - napríklad efekt slnka a tieňa a tiež dizajnové variácie pomocou farebných svetiel.

➤ Tip 3 - Pocit a chuť:

Ochutnávka je tiež súčasťou wellness v záhrade

Ľudské potreby cítenia a ochutnávky sa nesmú zanedbávať v predmete „wellness“. Je veľmi príjemné prechádzať sa naboso cez rosnú lúku, cítiť jemné oblázky pod holými nohami alebo sa opaľovať na prírodnom kameni.

V sekcii „Chuť“ je dobré z čerstvého ovocia vyberať z kríkov a stromov a ihneď ich zjesť. Do záhrady môžete kedykoľvek pridať svoj vlastný sortiment ovocia, napr Pestujte čerstvé orechy, pomaranče a mandarínky na chránených miestach, najmä v jesenných mesiacoch. (Tip na čítanie: vytvorte desiatu záhradu - lahodné pochúťky nielen pre deti)

Samozrejme je potrebné vziať do úvahy aj útulný gril na záhrade. Najmä sektor grilovania si v posledných rokoch vyvinul vlastnú filozofiu, ktorú je možné využívať rôznymi spôsobmi, napr. v podobe grilu, grilu, grilovacieho domu atď. Takzvané vonkajšie kuchyne, ktoré môžu do záhrady včleniť úplne nový aspekt zdravia, sú dnes veľmi obľúbené. (Prečítajte si tip: Zostavte záhradnú kuchyňu sami - prezentované 2 možnosti)

➤ Tip 4 - záhradné dekorácie:

Nádherné doplnky vykúzlia záhradné doplnky

Wellness môžete osláviť aj mnohými krásnymi pamiatkami na záhrade, ktoré je možné ľahko usporiadať pomocou rôznych záhradných doplnkov, ušľachtilých sedacích súprav nábytku a vonkajších umeleckých predmetov, ako aj trendovo orientovaných dizajnových predmetov.

Mnoho poskytovateľov sa teraz špecializovalo na navrhovanie záhrad dizajnu, a preto je teraz možné skúmať širokú škálu nápadov v oblasti dizajnu všade. V tejto chvíli je vhodné uvažovať o zriadení tematickej záhrady, napr. čisto stredomorská záhrada alebo záhradná záhrada.

➤ Tip 5 - Wellness pre najmenších:

Deti tiež potrebujú ústup

Rodiny s deťmi by určite nemali zabúdať na zriadenie vlastného wellness centra pre najmenších. K tomu často patrí malý bazén, pieskové ihrisko alebo hojdací prístroj. Deti to tiež milujú, keď sa im na záhrade ponúkne vlastné ustúpenie, napríklad vo forme stromčeka.

A mimochodom: živá harmónia v záhrade medzi všetkými generáciami prispieva k efektívnemu blahobytu každý deň!