Sadenice

Mnohonásobne viničové odrezky - vysvetlené krok za krokom

Mnohonásobne viničové odrezky - vysvetlené krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak chcete množiť viniča, v zásade to nie je problém. Ale v praxi musíte byť opatrní. Existujú zákony, ktoré presne regulujú množenie viniča.

Grapevine rezne

V Nemecku môžu byť révy vinné naštepené iba na dokumenty, ktoré sú rezistentné na fyloxéru. Nemali by ste pestovať nespracované rastliny. A mali by ste sa na to absolútne držať, pretože ak to neurobíte, budete musieť čeliť veľmi vysokému trestu! Vo vinohradníckych oblastiach môže mať výsadba rastlín, ktoré nie sú rezistentné voči fyloxére, fatálne následky. A určite za to nechcete byť zodpovedný. (Tip na čítanie: Choroby viniča - 3 choroby)

Nové odrody sú rezistentné na fyloxéru

Hrozno môžete množiť buď odnožami alebo odrezkami. Na druhej strane by ste sa nemali dovoliť množiť sa sadenicami, pretože sa často veľmi rozdeľujú. Propagácia pomocou odrezkov je vo všeobecnosti najlepšia metóda, pretože špeciálne špecializované spoločnosti používajú odrezky najmä na tento účel, aby dostali problém s fyloxérou pod kontrolu.

Napríklad, Európske a americké odrody sa krížili. Je to preto, že európske vinice nevykazujú vši na listoch, americké vinice nie sú na koreňoch. Cieleným šľachtením by sme chceli skombinovať tieto dva pozitívne aspekty a získať odrody, ktoré sú rezistentné na fyloxéru. Výhonky európskych odrôd sa štepia na drevité výhonky amerických odrôd.

Pokyny na množenie viniča odrezkami

➥ Krok 1:

Ak chcete množiť vinič prostredníctvom odrezkov, je to ľahké. Môžete dostať dážď z tých existujúcich alebo možno môžete získať inú rozmanitosť pre svoju záhradu od svojho suseda alebo priateľa. Po orezaní jednoducho odrežte niektoré mladé výhonky, ktoré majú asi tri až štyri uzly.

2 Krok 2:

Potom odrežte spodnú časť palice pod uhlom a tieto výhonky krátko ponorte do špeciálneho koreňového prášku.

3 Krok 3:

Potom odrezky ihneď vysadte. Najlepšie v zmesi humusu a piesku (1: 1). Dva uzly sa musia po vložení pozerať zo zeme.

4 Krok 4:

V nasledujúcich dňoch sa teraz musíte vždy uistiť, že udržujete pôdu peknú a rovnomerne vlhkú. Rezne by sa potom mali zakoreniť veľmi rýchlo.

Teraz musíte počkať až do jesene. Potom by mali byť korene dobre vyvinuté na implementáciu rastlín na záhrade.