Starostlivosť

Zimná vinica v vedre - takto sa to robí

Zimná vinica v vedre - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď to nie je veľmi dobre známe, je to stále možné: vinič sa môže uchovávať aj v vedre. Pri zimovaní je však potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Hrozno pokryté snehom

Držanie viniča v vedre je dosť neobvyklé, ale stále je to možné. Ak sa to rozhodnete urobiť, je dôležité len to, aby ste si vybrali odrodu, ktorá zostáva malá a nešíri sa toľko. Potom môžete vinič pestovať aj ako črepníkovú rastlinu niekoľko rokov. Ak máte možnosť, mali by ste radšej pestovať na záhrade (tip na čítanie: výsadba viniča - vysvetlené krok za krokom). Vinice môžu svoje korene vonku rozvíjať iba správne, aby sa vo všeobecnosti lepšie vyvíjali. Ale ako som povedal: nie je to nemožné!

Tri formy vzdelávania pre kultiváciu vo vani

Ak sa rozhodnete pre kultúru v vedre, môžu sa zvážiť tri rôzne formy vzdelávania.

  1. Mini vinič - najmenšia možná viacročná horná vinica pre nádoby s objemom do 10 litrov
  2. Masívna vínna réva - pre pestovateľov do 20 litrov / aj viacročných / na základe rôznych tvarov kordónov
  3. Vynikajúca vinič - pre pestovateľov s hmotnosťou viac ako 10 litrov / zriedka starne ako jeden rok

Týmto spôsobom sú vinice prezreté v vedre

Ak ste vysadili viničnú révu v vedre, musíte myslieť aj na zimnú ochranu. Spravidla je väčšina viniča absolútne mrazuvzdorná. Musia byť, ak rastú vonku. Teploty až do -15 stupňov by nemali byť problémom. Nižšie teploty sú pre rastliny dokonca dôležité, aby nevyklíčili príliš skoro a potom mohli zomrieť.

➤ Zimovanie vonku:

V zime môžete určite nechať vinič v vedre vonku. Potom musíte len skontrolovať, či ste vedro umiestnili na chránené miesto. Ak dôjde k extrémnemu mrazu, chráňte rastliny vrstvou listov alebo štetcom z bezpečnostných dôvodov.

➤ Zima v skleníku:

Môžete tiež umiestniť nádoby na rastliny do skleníka. Mali by ste ich odložiť späť vonku od konca februára. Ak už vinič vytvoril púčiky, musíte počkať do apríla / mája, pretože mráz by mohol spôsobiť poškodenie.

➤ Zima v suteréne:

Hrozno v kbelíku môžete prezimovať za určitých podmienok, ale aj v pivnici alebo inej chladnej miestnosti. Potom je však dôležité, aby teplota vínnej nádoby nikdy nestúpla nad 12 stupňov. Inak existuje riziko predčasného pučania a zmrštenia rastliny. Preto sa vždy uistite, že suterén nevyhrievate a nepretržite ho vetrajte.

Dôležité: silno odrežte vinič!

Ak by ste chceli zobrať kontajnerovú rastlinu do zimných štvrtí, musíte ju vopred pevne skrátiť. Toto prerezávanie sa používa na regeneráciu rastliny.