Ponúk

Výroba koi rybníkov v zime - 4 dôležité tipy pre milovníkov koi


Sú majestátne, ale v žiadnom prípade sa nedajú ľahko udržiavať: je koi rybník napr. Ak nie je správne prezimovaná, radosť zvierat môže rýchlo zmiznúť.

Kois

Nemusíme vysvetľovať, prečo sú kapre koi tak populárne na celom svete. Koniec koncov, takmer žiadna ryba zapôsobí toľkými rôznymi farbami a kresbami, ako je Nishikigoi (doslova „brokát z brokovnice“). Preto nie je prekvapujúce, že čoraz viac majiteľov záhradných rybníkov sa rozlúči so zlatou rybkou a radšej namiesto toho vytvoria rybník Koi. V neposlednom rade preto, že zvieratá majú o nich niečo vznešené. V minulosti ich šľachtici dokonca držali ako symboly stavu.

Je tu však malý problém: kapor Koi sú krásne majestátne zvieratá - ale nie je ľahké sa o nich starať. A to zase mnohí zabúdajú a zvieratá sú úplne vyrážky. A to sa zase často pomstí počas zimy alebo po nej. Pretože ak nechcete, aby sa váš koi rybník stal skutočne zimným dôkazom, nemali by ste byť prekvapení, ak to zvieratá nevykonajú počas chladného obdobia. Je tu niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť.

Tipy na prezimovanie kapra koi

Koi sú samy o sebe dosť robustné zvieratá. Tolerujete napr. Teploty od 4 do 30 stupňov bez problémov. Mali by ste však vedieť, že voda má najväčšiu hustotu pri teplote štyroch stupňov, a preto je pri tejto teplote najťažšia. Podľa toho je najteplejší vrstva (so štyrmi stupňami) v spodnej časti koi rybníka. A táto teplá vrstva sa musí zachovať. Tipy uvedené nižšie ukazujú, ako to funguje.

➤ Tip 1 - udržujte miesto bez ľadu:

Vždy by ste mali mať miesto v rybníku bez ľadu. Účelom tohto je umožniť vám sledovať vaše koi v zime a liečiť ich v prípade chorôb. Udržujte časť ľadu v jazierku koi voľný a tiež sa uistite, že fermentačné plyny unikajú a môže dôjsť k výmene plynov.

Ak chcete udržať miesto v rybníku bez ľadu, je najlepšie kúpiť si ohrievač rybníka. Takéto zariadenie si môžete kúpiť v troch rôznych príkonoch od spoločnosti Schego, napríklad na adrese koi-gartenteich.aquaristic.net. Inak môžete použiť aj držiaky na polystyrén bez ľadu. Pracujú bez káblov a čerpadiel a stále účinne udržujú oblasť rybníka bez ľadu. Získate napríklad držiaky bez ľadu vyrobené napríklad z polystyrénu na Amazon.de v rôznych veľkostiach a predovšetkým tiež lacno kúpiť.

➤ Tip 2 - zakryte rybník Koi:

Aby ste zabránili prílišnému ochladeniu záhradného jazierka, mali by ste ho tiež zakryť. Za týmto účelom, napr. Bublinové zábal, polystyrénové alebo PE jazierka sú najlepšie. Tento posledný variant má tú výhodu, že gule prepúšťajú sneh a dážď, nelietajú a nebránia výmene plynov (viac informácií na gartenteichselbstbau.de).

Samozrejme môžete kombinovať aj niekoľko variantov, ak napr. nemajú možnosť uložiť veľa guličiek z rybníka. Potom prikryte napr. jednoducho časť vášho koi rybníka s polystyrénom a druhá časť s guľôčkami z PE rybníka.

➤ Tip 3 - vypnutie / odstránenie technológie jazierka:

V zime upravte prívod vody tak, aby voda z filtra nemohla prúdiť do hlbokej oblasti. Preto sa nemôže miešať s teplejšou vodou a ryby nerušia zimný odpočinok počas prúdenia vody. Zatvorte tiež podlahové koľaje a vyberte čerpadlá a ventilátory z hlbokej oblasti.

Okrem toho môžete tiež vypnúť systém UVC alebo ho úplne odstrániť z rybníka, pretože pri teplotách vody pod desať stupňov už nedochádza k rastu rias.

➤ Tip 4 - Správne kŕmte kapra Koi:

V zime alebo pri nízkych teplotách sa metabolické aktivity koi znižujú, aby sa šetrila energia. Preto by ste mali alebo potrebujete kŕmiť svoje zvieratá v zime málo. Je tiež dôležité, aby ste používali krmivo, ktoré je prispôsobené teplotným podmienkam. Na predaj je špeciálne zimné jedlo, ktoré klesá na dno rybníka. Zvieratá sa tak nemusia veľa pohybovať a nemusia sa jesť na studenú vodu.

Dôležité: zvieratá nevystrašte!

Počas zimného odpočinku nikdy nerušte kapra koi. Inak by ste mohli spustiť reťazovú reakciu. Príčina napr. hlasné zvuky, môžu spôsobiť, že sa váš koi vyľaká, zúfalo sa pohybuje po rybníku, spotrebúva veľa energie a neprežije tak zimu.