Tipy a triky

Záhradný pavilón z dreva alebo kovu? - Všetky výhody a nevýhody

Záhradný pavilón z dreva alebo kovu? - Všetky výhody a nevýhody


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Záhradné pavilóny sú vyrobené z dreva a kovu. Ale to, čo hovorí za a proti materiálom - pomoc pri rozhodovaní.

Najbežnejšia varianta: drevený pavilón

Uvažujete o pridaní pavilónu do záhrady? Potom by ste mali myslieť na dizajn a materiál pred nákupom alebo stavbou. Drevený altánok je bežný, ale je tu tiež možné kovový záhradný domček.

Záhradný pavilón by nemal byť len pútavým miestom, ale predovšetkým slúžiť ako útulné sedadlo. V horúcich dňoch chráni pred silným slnečným žiarením a večer, keď sa ochladí, ponúka bezvetrie.

Okrem materiálu vždy existuje otázka, či by pavilón mal zostať otvorený alebo či by mal mať bočné steny. Kľúčovú úlohu tu zohráva osobný vkus.

Drevený altánok

Ak sa pozriete na pavilón, je takmer vo všetkých prípadoch vyrobený z dreva. Záhradný pavilón vyrobený z masívneho dreva alebo guľatiny má širokú škálu tvarov a môže sa pochváliť storočným úspechom.

Keďže vo verejných a súkromných záhradách sú tŕne, pergoly a pavilóny, boli vyrobené z dreva. Na druhej strane alternatívy ako kov a neskôr plast sú pomerne moderné a stále pomerne zriedkavé. Drevené pavilóny zapadajú do každej záhrady a dajú sa úžasne prispôsobiť zvyšku záhrady, ako aj domu a jeho architektonickému štýlu.

Výhody drevených pavilónov
»Vznešený, sofistikovaný, elegantný vzhľad
»Dáva pocit bezpečia a útulnosti
»Stabilné a robustné
»Môže byť izolovaný (napríklad bitúmenom na tepelnú izoláciu)
»Výborne sa hodí pre všetky tvary strechy a materiály strechy
»Veľký výber druhov dreva
»Môže byť použitý ako záhradný prístrešok a ako prístrešok na náradie
 

Drevený pavilón sa v zásade javí ako všestranný a hodí sa takmer každému účelu a chuti. Na stavbu záhradného pavilónu je ideálna široká škála lesov - tvrdého dreva a nie mäkkého dreva (tu je prehľad). Sú populárne a. Thermowood a Douglas jedľa. Nemali by sme však zabúdať na to, že drevo je prírodný materiál, ktorý je potrebné ošetrovať, aby bol odolný proti vetru a počasiu.

Nevýhody drevených pavilónov
»Intenzívna starostlivosť
»Nie príliš trvanlivé
»Citlivé na počasie
»O niečo drahé v závislosti od druhu dreva
»Nepasujte tak dobre do moderného alebo funkčného prostredia
 

Najmä údržba dreva môže byť dôvodom rozhodnutia proti drevenému pavilónu. Povrch je potrebné impregnovať alebo ošetriť drevným olejom a glazúrou alebo lakom (výsledky najlepších drevných olejov z časopisu Ökotest) tak, aby nebol dodaný bez ochrany pred UV žiarením, dažďom, snehom, krupobitím, prachom a parazitmi. Táto liečba je splatná najmenej raz ročne. Ak zanedbáte starostlivosť o drevo, k materiálu sa pridá počasie. Výsledkom je, že záhradný pavilón si môžete užiť len pár rokov, pretože napríklad hniloba, mach alebo deformácia ovplyvňuje budovu. Mali by ste si však byť vedomí, že väčšina súprav je vybavená tvrdým, odolným a špeciálne ošetreným drevom, aby sa znížila údržba.

Kov pavilón

Drevený pavilón nemusí byť nevyhnutne pre každého. Ak sa vám páči modernejšia a inovatívnejšia a hľadáte čo najmenšie úsilie, je vám dobre vybavený kovový pavilón.

Spravidla sa používa hliník alebo oceľový plech s rôznymi farbami a povrchovými úpravami, ktoré sa dajú vybrať a môžu sa kombinovať s kovovou strechou.

Výhody kovových záhradných pavilónov
»Ľahká starostlivosť
"Plná
»Dobre sa hodí ako prístrešok na náradie alebo garáž pre bicykle
"trvanlivé
"lacnejšie
»Mnoho rôznych veľkostí
 

Poťahovaný povrch robí kovové pavilóny tvrdými. Nemusíte sa obávať problémov, ako je korózia. Práškovo potiahnuté žiarovo pozinkované pavilóny ponúkajú dodatočnú ochranu a vysokú úroveň bezpečnosti. Ak venujete menšiu pozornosť vzhľadu a väčšej funkčnosti, kovový pavilón získa svoje peniaze. Nevyžaduje žiadne úsilie a ľahko sa čistí a môže sa používať mnoho rokov. Väčšina kovových pavilónov je uzavretá, zatiaľ čo drevené pavilóny sú často čiastočne otvorené alebo otvorené.

Nevýhody kovových záhradných pavilónov
»Niekedy nie príliš dekoratívne
»Jednoduché a chladné
»Takmer vždy bez okna
 

Ak sa má jedná o menšiu štruktúru používanú ako prístrešok na záhradné náradie, potom sú tieto aspekty s radosťou akceptované alebo nehrajú žiadnu rolu. Veľký výber záhradných pavilónov a ďalšie informácie získate od spoločnosti Gartenhaus GmbH. Tu môžete získať bezplatné rady od odborníkov pri výbere vhodného pavilónu.