Nápady a inšpirácia

Preferujte tekvicu - pokyny krok za krokom

Preferujte tekvicu - pokyny krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tekvica zvyčajne dozrieva v záhrade dlho. Takže to môže stáť za to, ak ich uprednostňujete. Táto príručka vám ukáže, ako na to.

Tekvica v pestovateľských kvetináčoch

Ak presuniete tekvicu do chránenej oblasti, má to výhodu, že dozrieva oveľa skôr na záhrade. Takže si môžete sami pripraviť chutnú tekvicovú polievku alebo dať tekvicu oveľa skôr ako ktorákoľvek iná.

Požiadavky na postup vpred

Začnite pestovať tekvicu od polovice apríla do začiatku mája. Je dôležité, aby tekvica mohla klíčiť na teplom mieste. Teplota by mala byť neustále okolo 20 stupňov. Nezáleží na tom, či uprednostňujete tekvicu na parapete alebo v (vyhrievanom) skleníku, je dôležité iba to, aby tekvica okrem rovnomerného tepla získala dostatok svetla.

Preto sú preferované tekvice

➥ Krok 1:

Najlepšie je nasiaknuť tekvicové semená vo vode (izbová teplota) cez noc. Potom naplňte niekoľko kvetináčov dobrou pôdou. V každom hrnci sú dve semená, ktoré musíte vložiť do pôdy asi dva centimetre hlboko so špičatou stranou nadol.

2 Krok 2:

Počas klíčenia musíte vždy udržiavať vlhkú pôdu. Semená by mali klíčiť už po niekoľkých dňoch. V ďalšom priebehu sa jedna sadba zvyčajne vyvinie lepšie ako druhá. Potom by ste mali nechať iba ten silnejší na hrniec.

Ak je počasie mierne, môžete počas dňa umiestniť aj rastliny na slnko. Prenocovanie musíte stráviť iba v interiéri.

3 Krok 3:

Okolo polovice mája, keď sadenice vysadia najmenej tri listy, je čas ich presunúť na záhradu. Je dôležité, aby nočné mrazy už neohrozovali, preto by ste mali vždy čakať na ľadových svätcov.

Potom by ste mali mladé rastliny umiestniť do postele so vzdialenosťou najmenej jeden meter. Predtým, ako tak urobíte, je dôležité, aby ste pôdu dobre uvoľnili a dodali ju vyzretému kompostu. Môžete tiež zasadiť tekvicu priamo na kompostovú hromadu, pretože tu majú všetky živiny, ktoré potrebujú, aby sa im darilo.

4 Krok 4:

Potom je to len otázka starostlivosti o tekvicu správne. Tieto potreby, napr. vždy dosť veľké množstvo vody. Preto tekvica pravidelne zalievajte. Medzi tým by ste mali dať nejaké hnojivo. (Tip na čítanie: zber tekvice - ako sa to robí)