Inštrukcia

Nalievanie viniča - takto sa to robí

Nalievanie viniča - takto sa to robíWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na to, aby sa viničom darilo, nepotrebujú len slnečné miesto, ale musia byť náležite napojené. Tu je návod, ako to urobiť správne.

Jadier hroznového vína okolík

Ak vinič pestujete na záhrade, musíte očakávať veľa údržby, najmä pri rezaní. Pokiaľ ide o zalievanie rastlín, musíte urobiť oveľa menej, aspoň keď sú vinice o niečo staršie. Pretože na začiatku vinice skutočne potrebujú veľa vody.

Ako správne naliať hrozno

Po výsadbe:

Na začiatku je dôležité, aby ste rastlinám poskytli dostatok vody, pretože sú nevyhnutné na tvorbu silných koreňov. Iba vtedy, keď je zakorenenie optimálne, môže vinič absorbovať dostatočné množstvo živín z pôdy a čo najlepšie prosperovať. Dobre vyvinuté korene pomôžu rastlín v budúcnosti vyrovnať sa so suchým počasím, pretože lepšie absorbujú vlhkosť.

Aby ste podporili rast koreňov, nemali by ste rastlinám dodávať vodu každý deň, ale ak áno, veľkým množstvom. Ako usmernenie sa každých sedem dní podáva 10 litrov na rastlinu. Postupujte podľa tejto schémy prvých šesť týždňov po výsadbe. Zalievanie viniča by ste sa mali zdržať iba v prípade silného dažďa.

Vinič na stene alebo stene:

Ak ste vinič umiestnili na stenu alebo stenu, aby ste zafarbili stenu domu, dažďová voda nemôže dobre dosiahnuť korene rastlín. V tomto prípade musíte rastliny zalievať každých sedem až desať dní. Každá rastlina potom potrebuje 10 až 20 litrov vody.

Od druhého roku:

Od druhého roku sa spotreba vody znižuje. Rastliny sa teraz môžu ľahko vyrovnať so suchými obdobiami od dvoch do troch týždňov. Rastlina sa v priebehu času „učí“, aby udržala krok s rezervami vody. Vinič sa teraz dobre vynára s prírodnými zrážkami. Mali by ste siahať po zalievku a zavlažovať hrozno iba v zlom období sucha.