Sadenice

Odstránenie machu na terase a chodníku - 5 tipov

Odstránenie machu na terase a chodníku - 5 tipovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Odstraňovanie machu na terase alebo na chodníku je práca, ktorá by sa mala vykonať pred zimou. Tu je 5 tipov na najjednoduchší spôsob.

Mech sa šíri vo všetkých kĺboch

Mech nepríjemne rastie medzi dlažobnými doskami a v spojoch na terase. To vyzerá škaredo a tiež to nie je zvlášť dobré na pokrytie kameňov alebo terasy. Mech by sa mal odstrániť pred zimou. Zostavili sme pre vás štyri tipy, ako odstrániť mach alebo inú zeleň na terase alebo na chodníku.

Tip 1 - škrabka na kĺby


Škrabka špár je obľúbeným nástrojom na odstraňovanie machu medzi doskovými doskami. Tu však potrebujete veľa svalovej sily, pretože oceľová čepeľ sa medzi platňami nedá ľahko premiestniť. Koreň však môžete odstrániť aj okamžite. Malý tip: pripevnite k čepeli dlhú rukoväť, ktorá uvoľňuje chrbát a uľahčuje prácu.

Tip 2 - kefa alebo metla


Aj pri tvrdých kefách je možné mach odstrániť a spoje odstrániť z buriny. Široké kefy môžu byť napájané elektricky alebo sa môžu normálne používať so svalovou silou. Táto metóda je trochu únavná, ale funguje.

Tip 3 - plynový horák


Plamene sú tiež účinné proti burinám. Buriny sa najprv spália plynovým horákom a potom sa jednoducho vymetú preč. Pracujte však opatrne, aby nedošlo k poškodeniu rastlín, ktoré rastú v okolí.

»Populárny horák burín a tipy na nákup

Tip 4 - tlaková umývačka


Ďalšou možnosťou odstránenia machu je vysokotlakový čistič. Mech alebo burina sa z kĺbov vymýva silným prúdom vody. Dôležité: Spoje vždy vyplňte pieskom.

»Populárne tlakové umývačky a tipy na kúpu

Tip 5 - odstraňovač rias a zeleného filmu

Ak nemáte chuť čistiť kamene a škrabance, je najlepšie použiť vysoko účinný odstraňovač zeleného náteru. Zvyčajne sa predávajú ako koncentrát a podľa vlastného uváženia ich možno trochu zriediť. Veľká výhoda: Moderný znamená, že nasledujúci tip chráni mach a zelené pokrývky roky.