Dom a záhrada

Hnojenie viniča - takto sa to robí

Hnojenie viniča - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nie sú len ozdobou na každej stene domu alebo v mrežích, ale tiež produkujú chutné plody: vinič. Prosperujú sa však iba vtedy, ak ich správne oplodníte.

umelé hnojivo

Vinice potrebujú veľa starostlivosti, aby zostali zdravé (t. J. Na viniči nie sú žiadne choroby) a produkovali bohatú úrodu. Okrem pravidelného prerezávania je súčasťou opatrení údržby aj hnojenie. Výživové požiadavky viniča sú veľmi vysoké. Je to preto, že sa každý rok výrazne obmedzujú. Z tohto dôvodu je nevyhnutné pravidelné hnojenie.

Najlepšie je hnojiť organickým a minerálnym hnojivom. Keby ste mali dať iba organický, mohlo by to byť nedostatok určitých živín.

dôležité:
Réva viniča okrem draslíka a dusíka tiež potrebuje bór, železo, horčík, vápnik, meď, mangán, fosfát a zinok. Aby ste mohli správne zvoliť hnojivo, mali by ste nechať pôdu analyzovať každé štyri až šesť rokov.

Kedy a ako sa zúrodňujú viniča?

➤ Prvé hnojenie na jar:

Hlavný rast viniča sa začína v apríli. Hrozno potom potrebuje úplné hnojivo bohaté na dusík. Okrem toho by ste rastlinám mali dať organické hnojivo, napríklad vo forme kompostu alebo stabilného hnoja. Kompost obohacuje pôdu o živiny, z ktorých sa môžu vinice do jesene živiť. Okrem toho sa pomocou kompostu zlepšuje štruktúra pôdy a pozitívne ovplyvňujú faktory ako vlhkosť, obsah kyslíka a teplo.

➤ Druhé oplodnenie na jeseň:

V septembri je čas na druhé oplodnenie viniča. V tomto bode rastliny potrebujú potaš, pretože draslík pomáha drevu dozrieť a zabraňuje poškodeniu mrazom. Ak žijete v oblasti s prevažne suchým počasím, mali by ste použiť vrstvu mulča, aby ste lepšie udržali vlhkosť v pôde. Zlepšuje tiež štruktúru pôdy a chráni dôležité živé veci v pôde. Vrstva mulča tiež potláča rast buriny.

Ako mulč môžete použiť buď kôru, slamu alebo trávnik. Ak prší dosť, môžete alternatívne zasiať zmes ďateliny a trávy. (Tip na čítanie: výsadba viniča - vysvetlené krok za krokom)Komentáre:

 1. Taj

  Of course, he is not human

 2. Faolan

  Odleť konečne...

 3. Bamuro

  V ňom niečo je. Je zrejmé, že za informácie ďakujem.

 4. Lee

  What entertaining questionNapíšte správu