Záhradné tipy

Odpočítanie záhradníkov od dane - je to možné?

Odpočítanie záhradníkov od dane - je to možné?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je pre vás príliš drahé mať vlastného záhradníka, ktorý vytvára živý plot a trávnik? Ak to vyriešite správne, môžete tieto náklady odpočítať od dane.

Platíte záhradníkom a získavate peniaze späť od štátnej pokladnice?

Tí, ktorí môžu relaxovať vo svojom vlastnom dome po práci a cez víkend, splnili sen. Dom so záhradou - pokiaľ možno v zeleni - je pre mnohé rodiny stále na vrchole zoznamu želaní. A tak ušetríte roky, zoberte si pôžičku na budovanie peňazí a investujete veľa času do navrhovania svojich štyroch stien.

Ak si majiteľ domu mohol kúpiť väčší pozemok pre domácnosť, je zrejmé, že sa vytvorí záhrada s množstvom zelene, kvetov a tienistých stromov. Skôr ako sa budete skutočne cítiť pohodlne vo svojom vlastnom parku, uplynie veľa času. A aspoň toľko úsilia sa musí investovať do udržiavania osobného zelene. Práca na záhrade začína s prvými lúčmi slnka na jar.

Osadenie nových žiaroviek, odstránenie zvädnutej zelene z minulého roka, prerezávanie stromov a prvý výrez trávnika - záhradníctvo si vyžaduje veľa času. Ak sa okrem svojej práce musíte starať o výchovu detí, rýchlo budete čeliť skutočnej prekážke. Teoreticky mohol majiteľ záhrady odovzdať prácu spoločnosti zaoberajúcej sa údržbou krajiny - záhradníkovi. Ale: mnoho domácností sa vyhýba týmto nákladom. V daňovom práve existuje možnosť zapojiť daňové orgány do údržby záhrad. Ako vyzerajú predpisy podrobne? A aké požiadavky musí záhrada spĺňať?

Predpoklady pre platnosť dane

V zásade záhradník spadá do oblasti remeselníckych služieb. Podľa § 35a ods. 3 zákona o dani z príjmu (zákon o dani z príjmu) sa tieto môžu uplatniť v daňovom priznaní k dani z príjmu na zníženie dane. Nie však v neobmedzenom množstve - a iba ak sú splnené určité podmienky.

Napríklad zákon upravuje zákon o dani z príjmu tak, že výdavky:

 • Obchodné vydanie ešte
 • reklamné náklady

môže byť. To znamená, že prístup záhradníka ako remeselníckej služby v daňovom priznaní k prenajatej nehnuteľnosti sa už neuplatňuje, odpočítanie je možné iba v súvislosti s vlastným využitím. Obzvlášť nezávislí podnikatelia a samostatne zárobkovo činné osoby, ktorí si založili kanceláriu vo svojom vlastnom dome, musia priniesť veľa zmyslu pre proporcie. V prípade prenajatej nehnuteľnosti môže byť záhradník za určitých okolností účtovaný za reklamné náklady.

Okrem toho sa uplatňuje zásada, že:

 • renovácie
 • Ochrana a
 • modernizácia

majú účinok znižovania daní. Každý, kto má záhradníka, znovu vytvorí záhradu, znáša svoje vlastné náklady. Faktom však je, že hranica beží hladko. Napríklad postavenie opornej steny v existujúcej záhrade môže spĺňať uvedené okolnosti - čo by viedlo k odpočítateľnosti nákladov.

➤ Spätné uhlie - iba s faktúrou

Dôležitý aspekt sa týka fakturácie alebo platby. Podľa Steuererklaerung-2014.org si daňovníci musia byť vedomí toho, že daňové úrady uznávajú iba správne vyhotovené faktúry - ak boli zaplatené bankovým prevodom. Každý, kto si najme záhradníka, by na to mal upozorniť vopred.

Keďže sa môžu brať do úvahy iba náklady na pracovnú silu a mzdu alebo používanie strojov, ale materiálne náklady nemajú žiadny vplyv na odpočet dane, musí sa preto vyhotoviť faktúra.

Odpočítanie nákladov na záhradníka - koľko je povolené?

Náklady na záhradníka nemôžu byť odpočítateľné v žiadnej výške

Skutočnosť, že zákon o opatrovníkovi krajiny možno odpočítať od dane, je určite pozitívnou správou. Zákonodarca, žiaľ, v rámcových podmienkach EStG nepovoľuje neobmedzený odpočet dane. Existujú skôr prísne nariadenia týkajúce sa maximálnych limitov pre remeselnícke služby v súlade s § 35a zákona o dani z príjmu.

Bohužiaľ, každý, kto predkladá daňovému úradu výročnú správu vo výške 10 000 EUR, je nešťastný. Ako základ pre výpočet sa uznávajú iba sumy do maximálnej výšky 6 000 EUR. Z toho 20 percent znižuje dane - t. J. 1 200 eur. Ale: Podľa finanztip.de možno remeselnícku službu kombinovať so odpočítaním ostatných výdavkov na domácnosť.

Napríklad v § 35a zákona o dani z príjmu sa v odseku 1 ustanovuje odpočítanie nákladov, ktoré vyplývajú zo zamestnania v domácnosti. Podmienkou je, že je koncipovaný ako okrajové zamestnanie. V tomto prípade by bolo možné dosiahnuť maximálnu zrážku vo výške 20 percent - až do maximálnej výšky 510 EUR. To znamená, že do daňového priznania k dani z príjmu sa môžu zahrnúť aj náklady do 2 500 EUR.

Čo ešte treba zvážiť?

Ak chcete odpočítať prácu záhradníka od dane, musíte zabezpečiť, aby boli vystavené správne faktúry a aby sa nielen platili v hotovosti.

Existujú ďalšie prekážky a prekážky, ktoré vedú k nepríjemným prekvapeniam? Otázky a oneskorenia pri spracovaní daňového priznania často vychádzajú z chýb pri vyplňovaní formulárov.

➤ Malý riadiaci trik

V žiadnom prípade nie je chybou spoliehať sa na podporu vhodného softvéru. Ak sú tlačivá napriek tomu vyplnené ručne, je potrebné spočítať súčty jednotlivých faktúr spolu s DPH.

Ak už je maximálny limit 1 200 eur už vyčerpaný už rok, postihnuté domácnosti môžu využiť zásadu daňových orgánov. Rozhodujúci nie je dátum faktúry. To, či bude mať účet záhradníka budúci rok vplyv na daň z príjmu, závisí iba od času platby. Na základe toho sa účty, ktoré sa pripisujú na údržbu záhrad ku koncu roka, môžu odložiť na nasledujúci rok.

Nechajte záhradníka zaplatiť daňovému úradu

Dobre udržiavaná záhrada je v lete oázou, do ktorej sú ľudia veľmi radi, aby sa k nej dostali. Niekedy však trvá roky, kým bude zelená v okolí vášho domu ideálna. A aj potom si záhrada vyžaduje údržbu. Ak tieto činnosti vykonáva špecializovaná spoločnosť, musíte sa ponoriť trochu hlbšie do svojej peňaženky, ale zákonodarca týmto domácnostiam poskytuje odpočet remeselníckych služieb od dane z príjmu.

S 20 percentami - na základe vymeriavacieho základu 6 000 EUR - nemusí byť odpočet nevyhnutne veľkorysý. Avšak záhradník môže pomôcť znížiť daňové zaťaženie. Týmto spôsobom tiež zaisťuje sviežu zeleň okolo vašich štyroch stien.

Každý majiteľ domu, ktorý chce vykúzliť tohto „žolíka“ zo svojich rukávov, sa však musí pri účtovaní o vyúčtovaní s účtom alebo bez vyúčtovania riadiť jasnou čiarou. Daňové úrady uznávajú remeselnícke služby, iba ak sú k dispozícii - a boli prevedené.Komentáre:

 1. Gilford

  Warm to you thanks for your help.

 2. Yisreal

  Nevieš to bližšie vysvetliť?

 3. Thurhloew

  Myslím, že sa mýlite. Som si istý. Poďme diskutovať. Pošlite mi e -mail na pm.

 4. Muhunnad

  Let's be careful.

 5. Townsend

  I don't know what to say

 6. Kazimi

  Aký talentovaný nápad

 7. Gotaur

  Som konečná, prepáčte, ale tento variant sa mi nepribližuje.Napíšte správu