Sadenice

Obrazovka ochrany osobných údajov pre zimnú záhradu - 5 nápadov chráni pred zvedavými očami


Veľké predné okná v zimnej záhrade priťahujú zvláštne pohľady. S riešeniami uvedenými tu sa vyhnete trvalému pozorovaniu.

Nie každá zimná záhrada je tak chránená

Pohodlne sedíte pri nedeľných raňajkách v zimnej záhrade a potom sa to stane: Prichádza k vám divoko zamávala rukami a hlasno nahlas „Dobré ráno“. V najhoršom prípade sú „oni“ dokonca priamo pred oknom. Nič proti harmonickému susedstvu, ale to, čo zachádza príliš ďaleko, zachádza príliš ďaleko.

Ak máte zimnú záhradu, ktorá ukazuje štrukturálne na ulicu alebo na susedný objekt, skôr alebo neskôr dostanete obrazovku ochrany osobných údajov. Pre mňa je to zrozumiteľný aspekt, pretože v určitom okamihu len chcete zostať na pokoji, úplne mimo súkromia. Aké sú však možnosti a aké je pre mňa najlepšie riešenie?

1. Závesy pre zimnú záhradu

Ako ste už možno urobili v iných izbách, môžete to urobiť aj v zimnej záhrade. Závesy nemusia byť najmodernejšou možnosťou inštalácie obrazovky ochrany osobných údajov v zimnej záhrade, ale vždy je účinná. Či už používate ľahko tečúcu tkaninu, ako je tyl alebo viskóza, alebo uprednostňujete verziu s vysokým obsahom ľanu alebo bavlny, záležitosť vkusu. Všeobecné pravidlo je: čím hrubšia je textília, tým lepšia je obrazovka ochrany osobných údajov.

So všestranným tyčovým systémom môžete kedykoľvek rozhodnúť, ktorá strana zimnej záhrady by mala byť chránená pred zvedavými očami.

2. Moderná obrazovka na ochranu súkromia s skladanými žalúziami

To, čo bolo v minulosti zadržiavané v lekárskej praxi, sa už dávno vybudovalo v nemeckých domovoch. Elegantné žalúzie zo svetlých skladacích žalúzií, ktoré sú predovšetkým: praktické. Ak použijete záves, máte po celej čelnej strane okna úplnú súkromnú obrazovku, ale náhle sa stmavne.

Dobrá vec je, že záhyby sa dnes vyrábajú na mieru. Napríklad web Massjalousien.com implementoval to, čo je pre zimné záhrady takmer dokonalé. Tu je k dispozícii obrazovka ochrany osobných údajov vo všetkých možných veľkostiach a predovšetkým tvaroch, pretože ňou môžu byť vybavené aj malé trojuholníkové okná. Najlepšie sa mi však páči možnosť, že žalúzie sa dajú nastaviť vertikálne presne podľa potreby.

3. Rolety: praktické a dobré

Rolety sú podobné plisovaným roletám, ale nie také univerzálne. Ako už názov napovedá, ochranná tkanina je na zvitku, ktorý je pripevnený nad oknom.

V závislosti od modelu máte možnosť úplne zatiahnuť žalúziu alebo zastaviť v ktoromkoľvek bode okna. To však ide iba zhora nadol.

Rímske rolety sú trochu okorenené, ale slúžia rovnakému účelu.

Extra tip: Venujte pozornosť priesvitnosti
Existujú rôzne parametre ochrany súkromia pre skladanú aj roletu. To znamená, že nie každý materiál je rovnaký. Niektorí skutočne pokrývajú všetko úplne, takže sú nepriehľadné, iní nechajú trblietať sa. Pre zimnú záhradu to znamená, že vidíte, že sa niekto pohybuje za oknom, ale nič viac.

4. Okenný film pre zimnú záhradu

Poznáte tónované filmy pre auto? Prakticky sa môžete pozrieť von, ale nikto sa nemôže dostať do auta. Podľa tohto princípu existujú aj špeciálne zrkadlové fólie na okná. Veľkou výhodou tohto variantu obrazovky súkromia pre zimnú záhradu je to, že máte stále vonku jasný výhľad, ale z vonkajšej strany máte pocit, že stojíte pred zrkadlom.

Pokiaľ je vonku svetlo, metóda funguje dobre. Pri nákupe sa však uistite, že film poskytuje aj súkromie v noci alebo v tme. V opačnom prípade majú susedia jasný výhľad, len čo vo vnútri zapnete svetlo.

Nanešťastie je tu malá kvapka horkosti: vo väčšine prípadov sa vďaka zrkadlovým filmom v zimnej záhrade stáva trochu tmavšou.

5. Blokujte zvedavé pohľady na rastliny

Rastliny sú ideálnym riešením pre každého, kto uprednostňuje prirodzenú ochranu súkromia v zimnej záhrade. Môžete ich usporiadať tak vnútri, ako aj vonku. Veľkosť rastlín závisí od toho, kto alebo čo sa za nimi chcú "schovať".

Prirodzená obrazovka ochrany osobných údajov má mnoho výhod: