Starostlivosť

Hnojiť tekvicu - takto sa to robí

Hnojiť tekvicu - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sú to takzvané ťažké kŕmidlá a vyžadujú si veľké množstvo živín: ak majú tekvica prosperovať, musíte ich správne oplodniť.

Tekvica na kompostu

Pestovanie tekvice sami sa stalo skutočným trendom. Zatiaľ čo v minulosti mnohí ľudia pri podávaní nakladanej tekvice alebo tekvicovej polievky krčili nosy, čoraz viac ľudí si o ňu líza prsty. Hokkaido, maslo a orechy jednoducho vynikajú. (Tip na čítanie: 14 populárnych tekvicových odrôd)

V posledných rokoch však vzrástla nielen popularita vkusu. Stále viac a viac záhradníkov chce pestovať tekvicu sami. To samo o sebe nie je ťažké. Len starostlivosť o tekvicu, najmä hnojenie, robí trochu práce. Iba tí, ktorí majú kompostovú hromadu, sa dokážu obísť bez hnojenia.

Naše odporúčanie: pestujte tekvicu na komposte

Kompost je najlepšie a najprirodzenejšie hnojivo, ktoré môžete dať tekvici. Čo by mohlo byť jasnejšie, ako keby sa to tam pestovalo? To vám ušetrí veľa práce. Kompost obsahuje veľa cenných živín, takže rastliny sú počas rastu dobre zásobované. Ak zasadíte tekvicu na kompost, môžete ušetriť na hnojive. Inak by to bolo v posteli absolútne nevyhnutné.

dôležité:
Nemali by ste dať tekvicu na rovnakú kompostovú hromadu každý rok.

Takto sú tekvice správne oplodnené v posteli

Nie každý má vo svojej záhrade vlastnú kompostovú hromadu a môže ponúknuť tekvici toto ideálne miesto. To však nie je problém, pretože sa to darí aj v posteli, ak uvažujete o správnom oplodnení. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

➤ Podlahu pripravte správne:

Pri pestovaní tekvice by ste mali vytvoriť základ pre optimálny rast. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je zahrnúť zrelý kompost do pôdy na jar pri príprave postelí. Takže tekvica má dobrý štart a sú dodávané s potrebnými živinami po dlhú dobu.

➤ Hnojenie počas fázy rastu a kvitnutia:

Ak je tekvica vo fáze rastu a kvitnutia, potrebuje hnojivá, ktoré fungujú obzvlášť rýchlo. Na tento účel sú dostupné predovšetkým minerálne soli v tekutej alebo tuhej forme, ktoré sú veľmi ľahko rozpustné. Na tzv. Hnojenie hlavy môžete použiť aj rôzne druhy tekutého hnoja, napríklad tekutý hnoj zo žihľavy. Rastlinný alebo živočíšny hnoj môže znovu poskytnúť do pôdy dostatočný dusík.

Mali by ste oplodniť tekvicu trikrát za vegetačné obdobie. Pri hnojení sa však musíte ubezpečiť, že vybraný prostriedok neprichádza do styku so zelenými zložkami tekvice, pretože minerálne hnojivá majú žieravý účinok. Pri minerálnych hnojivách od maloobchodníkov by ste sa mali vždy uistiť, že obsahujú veľké množstvo dusíka.

dôležité:
Ako tekvica dozrie, jeho potreby sa menia. Preto by ste mali prejsť na hnojivo, ktoré obsahuje veľa potaše asi po šiestich týždňoch.Komentáre:

 1. Dasida

  I agree, a very useful phrase.

 2. Altmann

  Pevne som presvedčený, že nemáte pravdu. Čas ukáže.

 3. Murisar

  Som konečný, prepáč, ale nepribližuje sa to ku mne. budem hľadať ďalej.

 4. Idomeneus

  zaujímavé. len ten názov je akýsi neseriózny.Napíšte správu