Ponúk

Skladujte rukola - takto zostane šalát dlhšie čerstvý

Skladujte rukola - takto zostane šalát dlhšie čerstvý


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte ešte nejakú rukola, nevyhadzujte ju. Vysvetľujeme, ako správne uchovávať rukola a nechať ju čerstvú dlhšie.

Rukola v balení

Rukola je veľmi zdravá a dnes veľmi populárna listová zelenina. Presvedčuje predovšetkým svojou pikantnou, mierne štipľavou chuťou. Rukola, čo je nemecké meno pre rukola, chutí najlepšie čerstvé, ako je to v prípade zeleniny. Čím je šalát čerstvejší, tým sú hodnotnejšie vitamíny a živiny, ktoré obsahuje (tip na čítanie: výživné hodnoty rukola - takto je raketa zdravá).

Rastúca rukola a spracovanie čerstvé zo záhrady je vždy tou najlepšou voľbou. Inak si môžete kúpiť rakety v miskách v obchodoch. Na prípravu jedla nepotrebujete vždy celé množstvo. Vyhodiť zvyšok by bolo hanbou. Ako by sa však mala listová zelenina skladovať tak, aby zostala čerstvá tak dlho, ako je to možné?

Ako správne uchovávať rukola

Musíme povedať jednu vec vopred: nemali by ste si dlho nechávať rukola. To je v zásade prípad šalátu, bez ohľadu na typ. Šalát rýchlo vädne a stráca aj zdravé zložky a chuť. Rukolovu nemôžete skladovať dlhšie ako dva až tri dni. Najlepšie je urobiť toto.

  1. Pred uložením je dôležité, aby ste šalát vyčistili. Týmto sa odstránia všetky hniloby, ktoré by sa mohli kaziť rýchlejšie.
  2. Potom je dôležité, aby ste šalát dobre vypustili.
  3. Potom by ste mali triediť a zlikvidovať žlté listy a listy s hnedými škvrnami.
  4. Potom musíte vložiť rukola do plastového vrecka alebo do utesniteľného plastového obalu a potom do oddelenia pre zeleninu.

Počas skladovania je tiež dôležité, aby sa šalát nestláčal inými potravinami. Toto je jediný spôsob, ako zostať na pár dní čerstvé a nezíska známky tlaku.