Sadenice

Rezanie viniča - takto sa to robí


Ak chcete vysadiť hrozno na záhrade, musíte si byť vedomí, že tiež potrebujú veľkú starostlivosť. To zahŕňa napr. tiež prerezávanie.

Prerezávanie viniča

Pravidelné prerezávanie je potrebné nielen na vinici, ale aj na domácej záhrade, aby sa dali vinice pestovať. Toto ovplyvňuje nielen tvar, ale tiež podporuje rast a úrodu plodín. Musíte však tiež narezať ovocné drevo na správne miesto. Mnohí hobby záhradníci si nie sú istí týmto bodom. Nevedia, koľko a kedy rezať.

V podstate môžete zbierať chutné hrozno bez krájania. Rezaním však chránite aj rastliny pred hubovými chorobami (tip na čítanie: Choroby viniča - 3 choroby). Mali by ste preto poznať všetky možnosti prerezávania viniča.

Týmto spôsobom sa vinič vinič správne upravuje

»Hlavný rez:

Najlepšie je urobiť hlavné zníženie v marci. Mali by ste však rezať, len ak je vinič postavený a správne zdvihnutý. Potom vyrežte ovocné drevo čo najbližšie k starému drevu. Mali by ste nechať asi dva centimetre vetvy za posledným púčikom.

Dôležité:

Pri rezaní musí byť nástroj vždy ostrý a úplne čistý. Toto zabráni rozdrveniu výhonkov. Ďalej vždy začínate pod uhlom, aby žiadna unikajúca krv nedosiahla púčiky nižšie.

»Zimný strih:

Zimný strih by sa mal uskutočniť najneskôr začiatkom marca, ale lepšie vo februári. Ak sa o rez neskôr postaráte, rastlinná šťava už v výhonkoch povstala, čo by mohlo viesť k „krvácaniu“. A to zase rastliny značne oslabuje.

Počas zimného prerezávania sa odrežú tenké dlhé výhonky z predchádzajúceho roku. Zvyčajne sú červenkastohnedé alebo mierne žlté. Odrežte tieto výhonky späť na štyri púčiky. Päť až sedem kusov hrubých výhonkov z predchádzajúceho roka musí vždy zostať, aby sa vytvorilo lešenie. Tieto sú označené, ostatné sú odrezané pri nasledujúcom hrubom výstrele. Nemali by zostať žiadne šišky. Ak ste týmto spôsobom orezali vinič, zostáva len asi desatina pôvodného viniča.

Pre jemné rezy by ste mali skrátiť všetky ostatné výhonky v dolnej časti na dva až tri púčiky. Jednoducho nechajte vrchné výhonky nezmenené. Ak sú na starom dreve divoké výhonky, odstráňte ich.

»Jarná prestávka:

Na jar nové výhonky dorástli až do 30 cm. Potom je čas na tzv. Útek. V tejto chvíli môžu laici presne vidieť, čo je potrebné odstrániť. Uchopte príslušné výhonky za základňu a veľmi opatrne ich vytrhnite. V nadchádzajúcich mesiacoch môže byť potrebné vypuknúť niekoľko výhonkov.

V každom prípade musíte vypuknúť vodné výhonky a výhonky, ktoré nevykazujú žiadne kvety. Nový výhonok v blízkosti kmeňa musí byť zachovaný. Ak pochádza z jedného púčika niekoľko výhonkov, mali by ste nechať iba ten, ktorý má najviac ovocia.

»Letný priemer:

Rez v lete je potrebný iba vtedy, ak si ceníte veľmi dobre udržiavané mreže alebo ak na záhrade pestujete mimoriadne kvalitné stolové hrozno.

Existujú veľmi silné odrody hrozna, v ktorých sa trénuje veľké množstvo dlhých výhonkov, najmä v prvých rokoch státia. Spočiatku je to v poriadku, ale v určitom okamihu má vinič jednoducho príliš veľa listov. Skrátením hrozna sa však vytvorí viac avarických výhonkov, ktoré sa potom môžu veľmi predĺžiť. Ak sú vinice stále mladé, mali by ste ich tam nechať. Mali by ste ich odstrániť iba zo starších rastlín.

Ak sa vám to nepodarí bez letného rezu, vínna réva bude silnejšia. Takže ak chcete krásne mreže, mali by ste rezať v lete. Okrem toho budete mať v zimnom období s prerezávaním oveľa menej práce.

Aby sa slnko mohlo lepšie dostať k hroznu, mali by ste tiež využiť túto príležitosť na odstránenie lístia pokrývajúceho hrozno. Je však dôležité, aby ste neodstránili príliš veľa listov, inak by mohlo dôjsť k spáleniu slnka. Defoliáciou hroznovej zóny môžete zabrániť rastu plesní, pretože ovocie môže rýchlejšie sušiť vo vlhkom počasí.

»Rez kužeľa:

Vinič môže byť veľmi starý. Ak však nedosiahnete kužeľový rez, výnos sa nakoniec neuskutoční. Každých niekoľko rokov sa preto omladzuje do predradenej vodnej nádrže v blízkosti kmeňa. Ak skrátite tento výhonok, nové ovocné výhonky vyrastú zo zvyšných pukov.

»Čistiaci rez:

Ak vinič má choré listy alebo veľa slabých alebo dokonca odumretých výhonkov, je potrebné vyčistiť rez. Zvyčajne je to však iba v prípade viniča, ktoré ste predtým pravidelne neudržiavali.

Najlepšie je rezať začiatkom marca, keď rastlina nemá listy. Najprv skráťte silné ramená kufra. Ak je ich počet veľmi vysoký, mali by ste niektoré z nich úplne odstrániť. Potom musíte odstrániť veľkú časť tenkých postranných výhonkov, aby na ráme kufra zostalo iba niekoľko drevených výhonkov z predchádzajúceho roku.