Starostlivosť

Správna obsluha reťazovej píly - 6 jednoduchých pravidiel, ktoré zvyšujú bezpečnosť

Správna obsluha reťazovej píly - 6 jednoduchých pravidiel, ktoré zvyšujú bezpečnosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Na prácu s motorovou pílou nemusíte byť lesníci. Napriek tomu alebo presne z tohto dôvodu musíte venovať mimoriadnu pozornosť tomu, aby ste sa vyhli nehodám.

Používa sa reťazová píla

Každý, kto má krb alebo kachle, vie, že je lacnejšie vyrábať palivové drevo ako si ho kúpiť. Je teda vhodný kúsok lesa a môže sa začať výroba palivového dreva. Možno tým myslíš! Ale je toho viac ako len kúsok lesa. Ak si chcete vyrobiť vlastné palivové drevo, musíte byť schopní použiť aj motorovú pílu. A to sa netýka iba majiteľov pecí alebo krbov, ale každého, kto chce s motorovou pílou pracovať akýmkoľvek spôsobom.

Určite to môže vyzerať celkom jednoducho v televízii alebo s lesníkom, ak pracuje s motorovou pílou - naučil sa však bezpečne používať motorovú pílu. Takže ak sa rozhodnete urobiť motorovú pílu sami, urobte láskavosť sebe a svojej rodine a venujte čas tomu, aby ste sa naučili, ako bezpečne používať stroj. Napokon, reťazová píla je pravdepodobne najnebezpečnejšie elektrické zariadenie, s ktorým môžete pracovať.

Bezpečnostné pravidlá pre prácu s motorovou pílou

Pravidlo č. 1 - Používajte ochranný odev:

Nezáleží na tom, či chcete rýchlo odrezať vetvu alebo strúhať malý stojan na strom: vždy noste ochranný odev. Patria sem:

 • ochrana sluchu
 • Ochranné okuliare alebo štít na tvár
 • ochranné nohavice
 • bezpečnostná obuv
 • pracovné rukavice

Ak chcete prerezávať strom, mali by ste tiež nosiť prilbu. Napríklad v spoločnosti Engelbert-Strauss si môžete vybrať tú správnu kombináciu pre svoje potreby z rôznych kombinácií (napr. Kombinácia ochrany tváre a uší, prilby s ochranou tváre a uší atď.). Tu môžete získať aj všetko oblečenie, ktoré potrebujete na prácu s motorovou pílou.

Pravidlo č. 2 - zúčastniť sa kurzu reťazovej píly:

Ak s motorovou pílou pracujete iba z času na čas, potrebujete trochu manuálnej zručnosti, ale nepotrebujete licenciu na motorovú pílu. Vyzerá to inak, ak chcete, aby sa palivové drevo vyrobilo sami v lese. Potom to musíte preukázať, a tým potvrdiť, že ste svoju reťazovú pílu spoľahlivo zvládli a že ste oboznámení so všetkými bezpečnostnými predpismi pre zaobchádzanie so zariadením.

Tam, kde môžete absolvovať taký kurz motorovej píly vo vašej oblasti, uvidíte napr. prostredníctvom vyhľadávacieho nástroja STIHL. Stačí zadať poštové smerovacie číslo a prípadne ulicu a zobrazia sa vám všetci predajcovia STIHL a VIKING vo vašej oblasti, ktorí takéto kurzy ponúkajú.

Pravidlo č. 3 - Prečítajte si návod na obsluhu zariadenia:

Pred prvým uvedením reťazovej píly do prevádzky by ste si mali pozorne prečítať návod na obsluhu. Každé zariadenie funguje trochu inak. Zoznámte sa teda so zariadením v pokoji, aby sa neskôr nič nestalo.

Pravidlo č. 4 - Bezpečne tankujte motorovú pílu:

Pri tankovaní motorovej píly sa veľmi často vyskytlo poškodenie životného prostredia a zdravia. Preto by ste si mali vždy uvedomiť, že:

 • rohož na viazanie oleja (zabraňuje prenikaniu oleja / paliva do zeme)
 • kombinovaný kanister s bezpečnostným plniacim hrdlom
 • zariadenie benzín

použiť. Potom sa uistite, že pri tankovaní nefajčíte, alebo to robte v blízkosti otvoreného ohňa. Okrem toho by malo byť zariadenie vypnuté a motor by už nemal byť horúci.

Pravidlo č. 5 - dodržujte bezpečnú vzdialenosť:

Pri práci s motorovou pílou sa vždy uistite, že vo vašom okolí nie sú žiadni ďalší ľudia. Bezpečná vzdialenosť by mala byť najmenej dva metre.

To však neznamená, že by ste mali byť všetci sami. Je dôležité, aby boli ľudia vždy v dochádzkovej vzdialenosti, aby mohli v prípade núdze poskytnúť pomoc.

Pravidlo č. 6 - poverenie špecialistom:

Ak ste začiatočník alebo neskúsený, určite by ste sa mali vyhnúť výrubu. Najlepšie je vyhľadať radu od miestnej lesnej služby alebo najať špecialistu. Takže nikdy nepreceňujte svoje schopnosti a neverte príliš veľa.Komentáre:

 1. Saunders

  Wonderful idea

 2. Nisus

  Súhlasím, užitočná fráza

 3. Bainbridge

  ďakujem za článok...doplnené do čitateľa

 4. Adalwin

  remarkably, the useful idea

 5. Elias

  Súhlasím, tvoj nápad je jednoducho skvelýNapíšte správu