Inštrukcia

Grilovanie tekvice - prezentované 3 chutné recepty

Grilovanie tekvice - prezentované 3 chutné recepty


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Určite poznáte tekvicu ako polievku, hranolky alebo pyré, však? Už ste niekedy grilovali tekvicu? Tu sú predstavené 3 chutné recepty.

Tekvica na grile

Existuje viac ako 200 jedlých odrôd tekvice, z ktorých niektoré si môžete kúpiť u nás alebo dokonca pestovať vo vlastnej záhrade. A to je presne to, čo by ste mali urobiť, pretože tekvica má veľmi nízky obsah kalórií, je zdravý a môže sa do ponuky integrovať rôznymi spôsobmi. Skvelá vec: vďaka mierne sladkej chuti je obľúbená aj u väčšiny detí.

Tekvica je v sezóne koncom jesene a môže sa pripraviť alebo skladovať ihneď po zbere (tip na čítanie: tekvica sa uchováva - takto sa to robí). Potom by na stôl nemal prísť len tekvicová polievka, tekvicové hranolky a nakladaná tekvica. Na konci jesene môžete tiež rozsvietiť gril a uvariť tekvicu. Chutí to skvele, je to veľmi špeciálna pochúťka a skvelý doplnok k grilovanému mäsu.

Ktoré druhy tekvice sú vhodné na grilovanie?

U Američanov je tekvica veľmi obľúbená ako zelenina po celý rok, pretože sa tam môže pestovať aj po celý rok. Tekvicu si môžete kúpiť iba v našich obchodoch koncom leta alebo jesene. V tom čase však boli tekvicové jedlá v Nemecku veľmi populárne. Čo by bolo jasnejšie ako položiť tekvicu na gril pri posledných grilovacích večeroch?

V zásade môžete grilovať akúkoľvek tekvicu, ale tekvica s pevným mäsom je na to najvhodnejšia. S nami získate napr. najmä kúpiť tekvicu Hokkaido. To má tú výhodu, že môžete jesť misku. Dužina je tiež pekná a pevná a má mierne orechovú arómu.

Orech z masla, ktorý má tiež pekné, pevné mäso, je tiež veľmi vhodný na grilovanie. Okrem toho má iba niekoľko jadier, čo uľahčuje spracovanie. Táto tekvica vďačí za svoj názov jemnej maslovej aróme. Je tiež mierne sladká, čo na grile spôsobuje, že sa na grile vyvíjajú chutné pečené arómy.

3 chutné grilované tekvicové recepty

➤ Recept č. 1 - marinované tekvicové steaky:

Jednoducho môžete dať tekvicu na rošt ako roštenka. Za týmto účelom nakrájajte tekvicu na kliny alebo plátky a potom ich vložte na niekoľko hodín do marinády. Najlepším základom by mal byť vždy dobrý olivový olej. Toto môžete potom vylepšiť jarnou cibuľkou, čili, cesnakom a bylinkami podľa vlastnej chuti.

Tip:

Grilované tekvicové kliny tiež veľmi chutia, ak ste ich vopred zabalili do malej slaniny.

➤ Recept č. 2 - tekvica Hokkaido s cesnakom a bylinkovým pestom:

Môžete tiež podávať tekvicové plátky hokkaido s pikantným cesnakom a bylinkovým pestom. Plátky tekvice otrite olivovým olejom, soľou, korením a umiestnite na rošt na grilovanie. Akonáhle prúžky grilu ukážu zeleninu, obrátia sa. Potom grilovať trochu viac na menej tepla.

V prípade pestu jemne kocky strúčika cesnaku nasekáme na čerstvý koriander, tymián a chilli. Všetko zmiešajte s trochou balzamického octu a olivového oleja a dochutíme korením a soľou. Po grilovaní jednoducho nalejte pestu na tekvicu a užívajte si. Zelený listový šalát ide najlepšie s týmto.

➤ Recept č. 3 - Marinovaná tekvica v olivách:

Môžete tiež marinovať ořešák squash nádherne v olivách. Za týmto účelom nakrájajte tekvicu na plátky, šupku a potom vložte na niekoľko hodín do olivovej marinády. Pozostáva z:

  • 20 čiernych nakrájaných olív
  • banda jemne nasekanej petržlenovej vaty
  • šťava z citróna
  • strúhanú jarnú cibuľu
  • jemne nasekané chilli papričky
  • dve polievkové lyžice javorového sirupu
  • trochu olivového oleja.

Zmes ochutíme trochou korenia a soli a nechajte v nej zeleninu vsiaknuť. Pred grilovaním namočte tekvicu, opekajte ju, znova zakryte olivovou marinádou a podávajte.