Ponúk

Uchovávajte cesnak - zostane tak čerstvý dlhšie


Či už sa používa ako korenie alebo ako prostriedok: cesnak je v kuchyni jednoducho nutnosťou. Aby nedošlo k rýchlemu poškodeniu, pri ukladaní by ste mali zvážiť niekoľko vecí.

cesnak

Cesnak je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny kuchýň a používa sa na úpravu mnohých jedál. Ale rovnako ako všetky druhy ovocia a zeleniny, aj cesnak má obmedzenú trvanlivosť. Presné skladovanie je nevyhnutné na zabezpečenie zachovania cenných zložiek a dobrej arómy. Ak si všimnete niekoľko dôležitých bodov, môžete si cesnak užiť niekoľko týždňov.

Ak sa nebudete usilovať správne skladovať cesnak, zhorší to rýchlejšie a môže sa stať aj plesnivým. V tomto prípade hľuzy tiež nie sú neobvyklé. V najhoršom prípade musíte cesnak úplne zlikvidovať.

Takto sa cesnak správne skladuje

Pórová rastlina nie je v zásade príliš náročná. Takže sa nemusíte vynakladať veľké úsilie, aby ste si ho udržali čo najdlhšie. Počas ukladania sa však vždy vyskytujú chyby, pretože veľa ľudí sa o nich vôbec nestará. Najlepšie na to, aby ste ho udržali čerstvý, je jednoducho dodržať nasledujúce:

➤ Cesnak nechajte vyschnúť:

Ak ste cesnak zozbierali sami, mali by ste ho trochu nechať zaschnúť. Za týmto účelom odstráňte uvoľnené šupky, potom oplette cesnak do opletu a zaveste ho na vzdušné a chladné miesto.

Prípadne môžete dať cesnak do drevenej škatule. Je iba dôležité, aby mal dostatok kyslíka. Môžete ho tiež položiť na tanier a potom naň položiť kvetináč (s otvorom na dne).

➤ skladujte pri izbovej teplote:

Aj keď sa má cesnak skladovať v chlade, nikdy nepatrí do chladničky. Potrebuje relatívne konštantnú teplotu miestnosti.

➤ Všimnite si vlhkosť:

Dôležitá je aj konštantná vlhkosť vzduchu. Ak je vlhkosť vzduchu viac ako 75 percent, cesnak začne hniť. Cesnak všeobecne netoleruje vlhkosť, preto ju musíte vždy skladovať v suchu.

➤ udržujte tmu:

Cesnak udržiavajte vždy na mierne tmavšom mieste. Cesnak by sa nikdy nemal umiestňovať do plastovej nádoby alebo vrecka. Papierové vrecko je lepšie na skladovanie. (Tip na čítanie: Konzervovanie zeleniny - predložených 5 možností)