Dom a záhrada

Udržujte plamienky v vedre - prezentujte dôležité tipy na sadenie a starostlivosť

Udržujte plamienky v vedre - prezentujte dôležité tipy na sadenie a starostlivosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Či už kvitnúce veľké, neskoré kvitnutie alebo jednoročné - klematis sa na záhrade darí nielen veľmi dobre. Ak chcete, môžete ich ľahko zasadiť do vedra.

Clematis v vedre

Svojimi krásnymi kvetmi v rôznych farbách očarí takmer každého milovníka rastlín: plamienok. Túto krásnu horolezeckú rastlinu si však môžete nielen dovoliť vyšplhať sa na záhrade, na stromoch, alebo na stene domu - tiež môžete nádherne zasadiť klematis do vedra a skrášliť tak terasu alebo balkón.

Avšak nie každá odroda je na to rovnako vhodná, preto by ste mali vždy venovať pozornosť opisu rastliny. Napríklad ideálne Odrody, ktoré rastú pomerne pomaly a nerastú väčšie ako dva metre.

Výsadbové tipy na kultiváciu vo vani

Ak chcete zasadiť klematis do vedra, musíte vziať do úvahy niekoľko dôležitých bodov. Výsadba aj starostlivosť.

➤ Tip 1 - sadzač:

V prvom rade je dôležité, aby bylina bola dostatočne veľká. Objem musí byť najmenej 20 až 25 litrov, pretože to je jediný spôsob, ako zabezpečiť dostatok substrátu. Ak má vedro kapacitu 25 litrov, môžete doň umiestniť až tri rastliny. Vedro musí mať okrem toho dostatočne veľké základné otvory.

➤ Tip 2 - drenážna vrstva:

Ďalej je mimoriadne dôležitá drenážna vrstva v spodnej časti nádoby. Môžete napr. Nalejte do 6 cm vysokej vrstvy štrku alebo piesku. Zvyšok vedra by sa potom mal naplniť vysoko kvalitnou rastlinnou pôdou, ktorá obsahuje všetky potrebné živiny.

➤ Tip 3 - zatemnenie koreňovej oblasti:

Pri klematis by bolo dôležité, aby bola oblasť koreňa zatienená. Preto sa odporúča výsadba nízkymi kríkmi, ako sú napríklad modré vankúše alebo flox.

➤ Tip 4 - Ponuka horolezeckej pomoci:

Aby clematis mohol pekne stúpať, musíte mu od začiatku ponúknuť stabilnú horolezeckú pomôcku, jednu s mnohými trakmi.

Tipy na udržiavanie plamienok

➤ Tip 1 - hnojiť:

Pre udržanie a zdravie rastlín je dôležité, aby ste jej nielen poskytli dostatok vody, ale aj všetky potrebné živiny. Toto je obzvlášť dôležité vo fáze rastu a počas obdobia kvitnutia. Hnojivom Wuxal alebo manna by sa odporúčalo hnojenie plamienok.

➤ Tip 2 - kvetenstvo odstráňte po vyblednutí:

Existujú odrody, ktoré kvitnú dvakrát ročne. Raz v máji / júni a inokedy v auguste / septembri. Pri týchto rastlinách by bolo dôležité odstrániť kvetenstvo ihneď po vyblednutí, pretože to povzbudí druhé bohaté kvitnutie a zabráni sa tvorbe ovocných zhlukov.

➤ Tip 3 - substrát pravidelne vymieňajte:

Substrát by ste mali vymeniť úplne každé tri až štyri roky. Za týmto účelom opatrne odstráňte plamienok z vedra a skráťte korene asi o tretinu. Potom naplňte kvetináč čerstvou zeminou a vložte ju späť.

➤ Tip 4 - Zimovanie:

Kontajnerová rastlina môže zimu tráviť aj vonku. Potom je však dôležité, aby ste vybrali správne miesto. Klematis, ktorý by ste mali napr. neklaďte na slnko, ale na miesto chránené pred vetrom. Ak je veľmi silný mráz, musíte tiež chrániť rastlinu pomocou záhradného rúna.Komentáre:

 1. Tagami

  dá sa povedať, táto výnimka :) vládne

 2. Viran

  You must say you are wrong.

 3. Amphiaraus

  Prepáč, pomyslel som si a vymazal som svoju myšlienku

 4. Scottas

  Aká pozoruhodná téma

 5. Voodooshakar

  Máš úplnú pravdu. V tom je niečo a nápad je vynikajúci, podporujem ho.Napíšte správu