Výzdoba

Horký šalát z cukru - s týmito 4 tipmi to funguje!


Aj keď sa to nazýva Cukrová homole šalát, chutí niečo iné ako sladké. Naopak, trpí chuťou! Ak nie, vyskúšajte tieto 4 tipy.

Sugarloaf šalát

Cukorový šalát je úzko spätý s endive a rovnako ako tento obsahuje aj horké látky. Tieto horké látky sú, samozrejme, veľmi zdravé, ale nie vkus každého. Pri príprave niektorých druhov ovocia, ako sú pomaranče, banány alebo jablká, mierne horká chuť vynikajúco harmonizuje, ale musíte ju mať radi. Ak si absolútne nemôžete zvyknúť na veľmi horkú chuť, existuje tiež jeden alebo dva spôsoby, ako vylisovať šalát z cukrovej repy.

4 tipy na debutovanie šalátového cukru

Tip 1 - Varenie šalát z cukru:

Existuje veľmi jednoduchý spôsob, ako odstrániť horké látky zo šalátovej čakanky. Ak ju napriek tomu chcete zahriať, môžete variť šalát z cukrovej bochníky. Na to dajte panvicu so slanou vodou, pridajte šalát a trochu uvarte. Potom ju vyberte, dobre vytečte a nakoniec ju riadne vytlačte. Potom ju môžete okamžite spracovať.

Tip 2 - Dajte cukrový bochník šalát do vody:

Ak nechcete variť šalát, môžete tiež dať krájaný cukrový bochník do vlažnej vody na štyri až päť minút a potom ho dôkladne vypustiť. Pretože sa počas tohto procesu niektoré vitamíny strácajú, nemali by ste nechať šalát príliš dlho vo vode.

Tip 3 - podávajte šalát z cukrovej trstiny s octom a cukrom:

Ale aj keď pridáte nejaký ocot do listov šalátu, horká chuť ustane. Okrem toho môžete do dresingu pridať trochu cukru, aby ste trocha neutralizovali horkosť.

Tip 4 - pozbierajte šalát z cukrovej repy neskoro:

Existuje aj iný spôsob, ako si zobrať horkú chuť šalátu z cukru. Aby ste to dosiahli, jednoducho musíte nechať šalát na posteli, až kým nezmrzne. Trochu mrazu spôsobí, že sa šalát z cukru dodá trochu jemnejšej chuti. Odporúčané čítanie: Výsadba šalátového cukru - takto sa to robí.