Dom a záhrada

Propagovať lieskové orechy - 3 spôsoby prezentované s pokynmi

Propagovať lieskové orechy - 3 spôsoby prezentované s pokynmi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako ľahké je pestovanie a údržba lieskových orechov, ako ľahké je množenie. Tieto 3 možnosti ukazujú, ako to urobiť.

lieska

Orechy chutí nielen úžasne, ale samotný krík vyzerá naozaj skvele. Ale prečo to nechať na jedinom kríku, ak ho môžete jednoducho množiť a zbierať ešte viac orechov?

Máte tri rôzne možnosti. Môžete napr. Používajte odrezky alebo si vyberte pestovanie z ovocia alebo z nižších jednotlivých výhonkov. Od začiatku vám môžeme povedať, že množenie pomocou odrezkov funguje najjednoduchšie a že tento variant šírenia tiež sľubuje najvyšší výnos. Nakoniec, samozrejme, je len na vás, ktorá z troch variantov propagácie si vyberiete.

Vynásobte si lieskové orechy - 3 varianty

➤ Možnosť 1 - množenie prostredníctvom odrezkov

Zeitpunkt Najlepší čas: jeseň

➥ Krok 1:

Ak chcete pestovať nové rastliny z odrezkov, jeseň je ideálny čas. V tomto ročnom období musíte rovnako prerezať, aby ker neprerástol. Preto je krátko po zbere potrebné odrezky na množenie lieskových orechov. Ak na kríku nezrezate, stačí odrezať 10 cm kúsok z vetvy.

2 Krok 2:

Z odstránených vetiev nájdite tie najsilnejšie a v dolnej tretine odstráňte ich listy.

3 Krok 3:

Teraz do kvetináčov naplňte špeciálnu zeminu a potom vložte vetvy tak ďaleko, ako ste odstránili listy. Hrnce by ste potom mali umiestniť na svetlé miesto, ale nie na horiace slnko.

4 Krok 4:

Je preto dôležité, aby ste udržiavali pôdu peknú a vlhkú, pretože potom sa vo veľmi krátkom čase vytvoria korene. Kým neuvidíte prvé puky, bude to zvyčajne trvať až do budúcej jari. Dlho sa rast uskutočňuje pod zemským povrchom, aby ste si to ešte nevšimli. Bude tiež chvíľu trvať, kým listy dorastú. Na jar by sa však malo vyvinúť silné, veľké rezanie, ktoré môžete po transplantácii ľadu presadiť do záhrady.

➤ Možnosť 2 - množenie znížením

Zeitpunkt Najlepší čas: pružina

➥ Krok 1:

Je tiež možné znížiť výhonky na zvýšenie lieskových orechov. Aby ste to dosiahli, musíte na jar zvoliť veľmi hlboko zakorenený výhonok, ktorý nie je ďaleko od zemského povrchu. Potom ho opatrne ohnite, aby sa nerozlomil a jemne ho zatlačte do zeme. Aby sa korene vytvorili rýchlejšie, mali by ste najprv kôru nakrájať pomocou noža.

2 Krok 2:

Potom môžete natáčať v zemi sledom alebo silným drôtom. Alternatívne je možné použiť ťažký kameň. Je dôležité iba to, aby sa spustenie spustilo tak, aby koniec vetvy mierne vyčnieval zo zeme. Aby neskôr nový závod stál vzpriamene, môžete tento koniec trochu podoprieť tak, aby smeroval zvisle nahor.

3 Krok 3:

Zásobovanie sa teraz uskutočňuje priamo z materskej rastliny na niekoľko mesiacov. Počas tejto doby je však dôležité, aby ste vždy udržiavali pôdu rovnomerne vlhkú.

Akonáhle sa vaše korene vyvinuli, môžete oddeliť novú rastlinu od starej a umiestniť ju inde na záhrade.

➤ Možnosť 3 - množenie orechmi

Zeitpunkt Najlepší čas: jeseň

Lískový orech sa samozrejme môže ľahko množiť aj vlastným padlým ovocím alebo pridaním zvierat, ako je veverička. Toto množenie však trvá pomerne dlho a úspech nie je vždy zaručený, takže s odrezkami alebo platinami sa určite lepšie poradíte. Ak to stále chcete vyskúšať, mali by ste urobiť nasledujúce kroky:

➥ Krok 1:

Na jeseň položte orechy lieskových orechov priamo do záhrady. Prípadne môžete dať orechy do kvetináčov s rastúcou pôdou.

2 Krok 2:

Potom musíte vždy udržiavať pôdu vlhkú, čo môže byť veľmi únavné, pretože výhonky môžu prísť dlho.

3 Krok 3:

Ak sa v určitom okamihu objaví výhonok, ktorý tiež vytvoril dostatočne silné korene, všetko, čo musíte urobiť, je zasadiť do záhrady. Potom však trvá dlho, kým z malej rastliny vyrastie majestátna lieskovcová ker. Odporúčané čítanie: Lieskové orechy - pestovanie a starostlivosť.