Nápady a inšpirácia

Pokladanie terasových dlaždíc - vysvetlené krok za krokom

Pokladanie terasových dlaždíc - vysvetlené krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V posledných rokoch boli absolútne zasiahnuté terasové krytiny vyrobené z WPC a dreva. Teraz je trend smerujúci k terasovým obkladom, pretože sú nielen robustné a moderné, ale tiež sa ľahko inštalujú.

Terasové obklady - krásne a odolné!

Keď je jar tu konečne, život sa mení vonku. Kde si konečne môžete užívať otepľujúce slnko a úžasne čerstvý vzduch lepšie ako vonku? Veľmi obľúbeným miestom je terasa, pretože je to takmer rozšírenie obytného priestoru. Ak plánujete a vybavujete svoju terasu správne, môžete tu pohodlne sedieť a relaxovať ako v obývacej izbe.

Keď už hovoríme o zariadení terasy, aké sú najkrajšie záhradné posedenia a rastliny, keď nevzhľadné patio opäť neguje útulné prostredie? Mali by ste mať tiež primeraný povrch na terase. Zatiaľ čo v posledných rokoch boli palubovky a drevené obklady WPC absolútne trendy, v súčasnosti dobývajú nemecké záhrady terasové dlaždice v širokom spektre vzorov. Niet divu, že dlaždice na terasu (nazývané aj vonkajšie dlaždice) nie sú len vizuálnym sviatkom pre oči, sú veľmi robustné a ľahko sa inštalujú. Ukážeme vám, aké ľahké je tu.

Vyberte si správne dlaždice

Predtým, ako začnete pokladať dlaždice, musíte si najskôr zvoliť tú správnu dlaždicu pre svoju terasu. Je potrebné mať na pamäti jednu vec: dlaždice určite musia byť

 • odolný proti mrazu a poveternostným vplyvom
 • stabilný tvar a farbu
 • istý a nekĺzavý
  (dôležité informácie o Hornbach.de)

byť. Zodpovedajúce série dlaždíc s takými robustnými vonkajšími dlaždicami sú k dispozícii od známych výrobcov, ako sú Ariostea, Agrob Buchtal a Emil Ceramica.

Ak si len chcete predstaviť tieto alebo iné dlaždice sami, môžete si vybrať medzi štandardným sortimentom miestneho železiarstva alebo sa pozrieť na špecializovaného predajcu. Niektorí z nich dokonca teraz fungujú online a posielajú svoj tovar do Nemecka alebo na prvé vzorky. Tieto sú potom dokonca zaslané v pôvodnej veľkosti, aby ste získali najlepší dojem z dlaždice (tip: Fliesenrabatte.de).

Inak je dôležité, aby ste dlaždice prispôsobili dizajnu alebo štýlu vašej záhrady. Ako vždy: Čokoľvek sa vám páči, je dovolené!

➤ Malý tip: Koľko dlaždíc nakoniec potrebujete pre svoju terasu, sa dá vypočítať takto:

Plocha dlaždíc v m² + 5 percent odpadu + 5 percent rezerva = požadované množstvo dlaždíc v m²

Čo musíte položiť dlaždice:

❍ Maliarsky krep
❍ Tesniaca páska a utesnenie terasy (pozri napr. Výrobky na Ceresit.de)
Adhesive lepidlo na dlaždice
❍ dlaždice malty
❍ silikónová konštrukcia
❍ Dlaždičné kríže
Role Úloha maliara
❍ pero
❍ hladkou stierkou
❍ gumené stierače
❍ huba

Návod na kladenie terasových dlaždíc

➜ Krok 1:

Pred položením dlaždíc je dôležité najprv skontrolovať povrch, či nie je poškodený. Ak objavíte hrbole, praskliny alebo diery, je dôležité ich najskôr opraviť.

Potom substrát dvakrát potiahnite tesnením na terase. Tam, kde sa stretáva podlaha a stena, je najlepšie položiť tesniacu pásku a pracovať s druhým náterom. Voda tak nemôže preniknúť do rohov a hrán.

2 Krok 2:

Aby dlaždice neklamali potom, je najlepšie najskôr určiť usporiadanie dlaždíc a zmerať priebeh prvej rady. Potom tento kurz označte maskovacou páskou.

3 Krok 3:

Teraz nalejte lepidlo na dlaždice do vedra (najlepšie s odlievacou hubicou) a zmiešajte s vodou podľa pokynov výrobcu.

4 Krok 4:

Potom nalejte niektoré lepidlo na dlaždice do prvého radu dlaždíc a okamžite ho roztierajte zubovou stierkou. Dôležitá informácia: Pred sušením vždy pásku stiahnite.

5 Krok 5:

Teraz položte prvý rad dlaždíc pozdĺž výslednej línie. Aby ste to dosiahli, vezmite dlaždicu, zarovnajte ju pomocou krížov dlaždíc a potom ju najlepšie vložte do lepidla na dlaždice s jemným zákrutom. Potom iba jemne zatlačte do lepidla.

Takto postupujete v ďalších radoch: nalejte lepidlo na dlaždice, rozotrite zubovou stierkou a položte dlaždice. Po dokončení je potrebné nechať lepidlo zaschnúť (čas sušenia nájdete na obale).

6 Krok 6:

Akonáhle lepidlo na dlaždice zaschne, musíte zmiešať maltu na dlaždice. Potom vylejte na dlaždice terasy a šikmo vtierajte cez škáry gumovým stieračom, kým sa nenaplnia. Najlepšie je potom ihneď prebytočnú maltu ihneď utrieť čistou gumovou utierkou. Potom maltu trochu dotiahnite (pozri pokyny výrobcu).

7 Krok 7:

Po zaschnutí malty na dlaždice (môžete to zistiť podľa mdlej farby) musíte prebytočný materiál z terasy obložiť vlhkou špongiovou doskou. Opäť je najlepšie utrieť šikmo do dlaždice. Až po úplnom vytvrdnutí škáry ju vyleštite handrou.

8 Krok 8:

Ako taký už ste hotoví so skutočnou prácou. Jediné, čo musíte urobiť, je utesniť spojenie a rohové spoje konštrukčným silikónom. Najlepšie je nalepiť okraje škáry a potom vyplniť silikónom. Približne po 10 minútach sa prebytočný silikón odlepí vyhladzovacím nožom a odstráni sa maskovacia páska.Komentáre:

 1. Henrick

  Dopustíte sa chyby. Navrhujem diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.

 2. Qudamah

  SHOULD LOOK)))

 3. Watson

  I absolutely agree with you. There is something in this and I think this is a good idea. Súhlasím s tebou.

 4. Talbott

  I think this is the admirable idea

 5. Daimmen

  Nemáš pravdu. Som si istý. Píšte do PM, budeme komunikovať.

 6. Wolfrik

  Domnievam sa, že sa mýlite. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi do PM, porozprávame sa.Napíšte správu