Inštrukcia

Vytváranie poriadku v prístrešku nástroja - môj osobný 5-bodový plán

Vytváranie poriadku v prístrešku nástroja - môj osobný 5-bodový plán


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nespočetné záhradné náradie, ale málo miesta. Problém, ktorému čelí mnoho majiteľov záhrad. S mojimi tipmi prinášate poriadok do haly na náradie.

Zväčšiť časť obrázka

Približne 53 percent všetkých Nemcov je hrdých majiteľov záhrad a niečo viac ako 30 percent by chcela jeden. Nie každý si môže dovoliť záhradu kvôli svojej životnej situácii alebo časovým obmedzeniam, aj keď je to stále letovisko číslo 1.

Som rád, že ho mám a nechcem si ho nechať ujsť, pretože vypnúť nie je takmer nič príjemnejšie. Nemali by ste však mať žiadne falošné ilúzie, pretože záhrada určite funguje. Tak ako každá domácnosť, aj súkromná zeleň potrebuje určitú štruktúru. Predovšetkým je potrebné starať sa o záhradné náradie a starať sa oň. Získal som určitý systém, pomocou ktorého privádzam poriadok do záhradnej kôlne a udržiavam ju.

Bod 1: Triediť semená podľa mesiaca

Ak bude počasie spolupracovať, potrvá len niekoľko dní, kým sa opäť nezačne s výsadbou. Rád vždy mám všetko po ruke. Dlhé vyhľadávanie a prehrabávanie narušuje môj pokoj. Tak som premýšľal o tom, ako a kde by som mohol triediť svoje semená, ktoré boli počas zimy skladované vzduchotesne a tmavo v dome. Viac tipov na správne uloženie nájdete na www.nutzpflanzenvielfalt.de.

Bola to náhoda, že môj manžel začal upratovanie v suteréne, ktorý ste si urobili sami. Z jeho sady triediacich boxov (kúpené na ab-in-die-box.de) som odbočil pár na svoju záhradu. Úprimne povedané, nikdy som si nemyslel, že jednoduché plastové nádoby môžu byť také praktické. Na fotografii to ešte nie je viditeľné, ale zatiaľ som si vytvoril malé karty, ktoré sa dajú úžasne vložiť do priehľadných zásuviek. Všetky semená sa prakticky triedia podľa príslušného mesiaca výsadby.

Bod 2: Používajte zriedka použité veci

Záhradné a nástrojové prístrešky nie sú často príliš veľké, pokiaľ nemáte vlastnú značku. Preto starostlivo naplánujte, kde presne môžete ukladať. Moje motto: všetko, čo nepotrebujete každý deň, patrí nahor.

Kvôli nedostatku miesta sa niekedy v mojej záhradnej kôlni nachádzajú veci, ktoré záhradu nepotrebujem. Ale myslím si, že v tom nie som sám. Napríklad skladujem okraje, ktoré v súčasnosti nie sú potrebné, do hornej zásuvky oceľovej police, ktorá ponúka aj ďalší úložný priestor. Keď pripevníte kovové rúry a konzoly k stene a vtiahnete drevené dosky ako medzipodlahy, vytvorí sa ďalší úložný priestor. Pre mňa je tu priestor na rezivo pre ohnivú misu. Ak zostavujete tento klasifikačný systém sami, môžete nastaviť vzdialenosti podľa vašich prianí - výhodu, ktorú by ste nemali podceňovať.

Bod 3: držiak záhradnej hadice

Zväčšiť časť obrázka

Záhradná hadica by sa mala obvykle vyberať, iba ak je skutočne používaná. Ak ho necháte v záhrade krížom krážom, rýchlo sa stáva nebezpečenstvom zakopnutia. Ak musí stráviť zimné mesiace pod prikrývkou snehu, určite vás bude nenávidieť.

Zariadenia, na ktoré je možné hadicu navinúť, sú vždy tie najlepšie. Je pravda, že moja stavba nie je najkrajšia, ale funguje. Flirtoval som s týmto bestsellerom Amazonky už dlho, ale stále musím tento problém prerokovať s mojou lepšou polovicou. 😉

Ak, rovnako ako ja, musíte ručne skončiť, mali by ste to urobiť opatrne, aby ste sa vyhli zalomeniu trubice. Najlepšie je položiť jeden koniec záhradnej hadice na zem a potom zvyšok do kruhu. Nakoniec všetko zviažte a zaveste.

Bod 4: Záhradné náradie jednoducho zavesené

Zväčšiť časť obrázka

Najpoužívanejšie záhradné náradie, ako napríklad motyka, hrable, rýľ a metla, získajú v kôlni čestné miesto. Nemali by byť umiestnené v rohu ani na podlahe. Jednoduchými prostriedkami môžete vytvoriť konštrukciu steny, na ktorej môžu byť zavesené všetky nástroje, aby sa ušetril priestor.

Použite komerčne dostupné zariadenia alebo si vytvorte vlastnú háčik. Ten bol implementovaný mojím manželom do našej záhradnej kôlne, ktorá sa mi tiež najviac páči. Tento variant je preto možné čas od času rozšíriť. Stačí zasiahnuť dva háčiky rovnobežné v stene, vzdialenosť závisí od šírky uchopenia nástroja, ktorý má byť zavesený.

Ak nad rukoväťou nie je žiadna rukoväť, vyvŕtajte otvor v rukoväti, prevlečte cez ňu silnejší pásik a môžete zavesiť gule a pod.

Bod 5: kam umiestniť kosačku na trávu?

niektorí go Vaša kosačka po práci v garáži alebo suteréne. Musíme nájsť miesto pre „monštrum“ v kôlni. Kúpa kosačky bola rozhodne múdre rozhodnutie, pretože kosí trávnik 5-krát rýchlejšie ako vreckové zariadenie. Táto časť však tiež vyžaduje viac podlahovej plochy.

Môj tip: Kosačku zaparkujte pri dverách. To vám ušetrí nepríjemné žonglovanie pri jazde a vystupovaní.