Ponúk

Bylinkové maslo základný recept: Rýchla a ľahká príprava


Steaky a párky sú súčasťou grilovacej párty, podobne ako chlieb na desiatu. Čo by však nemalo chýbať je bylinné maslo, ktoré si môžete pripraviť sami.

bylinkovým maslom

Okrem párkov a mäsa zahŕňa grilovaná párty aj niektoré dôležité ingrediencie a prílohy. Ide predovšetkým o bylinné maslo, ktoré rafinuje nielen steaky, ale napríklad aj kukuričné ​​klasy. V obchode si môžete kúpiť hotové bylinné maslo, ale ak si ho vyrobíte z čerstvých surovín, môžete ho spracovávať podľa vlastnej chuti. K tým, ktoré si kúpite, sa často pridávajú rôzne arómy, ktoré bez obáv určite zvládnete.

Výroba bylinkového masla nie je taká náročná a aj menej skúsení kuchári to dokážu urobiť vo veľmi krátkom čase. Môžete sa sami úplne rozhodnúť, čo vložíte. Nezáleží na tom, či používate čerstvé alebo mrazené bylinky. Aby ste však najskôr vedeli, čo patrí od bylinného masla od základov, predstavuje sa tu jednoduchý recept na bylinkové maslo.

Ingrediencie (pre 4 osoby):

  • 250 g masla
  • 80 g čerstvých bylín alebo mrazených bylín
  • 1 strúčik cesnaku
  • soľ
  • biele korenie

Príprava bylinného masla:

➥ Krok 1:

Najprv by ste mali dať kúsok masla do misky a biť do nej, až kým nebude penivý. Aby ste to dosiahli, nemali by ste maslo vyberať priamo z chladničky, ale vyberte ho asi o hodinu skôr, aby mohla dosiahnuť izbovú teplotu.

2 Krok 2:

Čerstvé bylinky (napr. Petržlen, pažítka, tymián, rozmarín, oregano, bazalka atď.) Dobre umyte a pretrepte ich. Potom jemne nasekajte nožom. Bylinky sa stanú ešte jemnejšími, ak ich skartujete v kuchynskom robote. Túto prácu si samozrejme môžete uložiť pomocou mrazených bylín.

3 Krok 3:

S množstvom cesnaku musíte byť opatrní, pretože ak ho používate príliš veľa, väčšina masla má chuť. Potom už nemáte bylinné maslo, ale cesnakové maslo.

Teraz rozdrvenú strúčik cesnaku rozdrvte cesnakovým lisom a pridajte ho k štipľavému maslu štipkou soli a trochou korenia.

Tip:

Ak po konzumácii cesnaku máte zlý dych, mali by ste namiesto cesnaku použiť divoký cesnak. Chutí to ako cesnak, ale z toho nemáte zlý dych.

4 Krok 4:

Potom, čo ste všetko dobre premiešali, by ste mali maslo vytvarovať do role alebo obdĺžnika a potom ho umiestniť do chladničky, aby ztuhlo.

Tip:

Ak by ste chceli porcie bylinného masla ihneď naložiť, môžete ho tiež vložiť do potrubného vaku a na hliníkovú fóliu nastriekať veľa malých porcií. Potom ich vložte aj do chladničky, aby zafixovali.

Prípadne môžete bylinné maslo natrieť do silikónovej formy na kocky ľadu a vykúzliť malé množstvo bylinného masla. Jednoducho potiahnite do formy a potom do mrazničky. Potom kúsky bylinného masla môžu byť z formy ľahko odstránené.

Mimochodom:

Domáce bylinné maslo si potom môžete nechať niekoľko dní v chladničke. Samozrejme ich môžete zabaliť aj do fólie a uložiť ich do mrazničky.