Tipy a triky

Správne skladujte šalát z cukru. Takto sa to robí


Po zbere šalátu z cukru sa musí tiež pripraviť. Pri správnom skladovaní zostane na nejakú dobu čerstvý.

Sugarloaf šalát

Keď hovoríme o bochníku cukru, nehovoríme o dominantnom postavení Rio de Janeiro ani kužeľa sladkého cukru, ale o type šalátu. Cukrová šalátová šalát určite nie je tak dobre známa a nie tak rozšírená ako mnoho iných druhov šalátu v domácich záhradách, o tomto druhu šalátu by ste však mali počuť.

Známy tiež ako čakankový šalát alebo mäsová bylina. Tento šalát úzko súvisí s endivitou a pochádza z čakanky a čakanky. Môžete napr. Užite si to surové ako šalát alebo paru. Mali by ste však poznať ešte jednu vec skôr, ako otočíte nos podľa chuti: podobne ako endive, šalát z cukrovej repy obsahuje aj veľa horkých látok. S rastúcou veľkosťou hlávkových šalátov však horká chuť trochu stráca. Tip na čítanie: Horký šalát z cukru - s týmito 4 tipmi to funguje!

Správne skladovanie šalátu z cukru

Ak pestujete šalát z cukrovej trstiny na záhrade, určite sa spýtate, ako správne uchovávať cukrovú šafranu a pokiaľ je vysoký výnos, udržujte ho čo najdlhšie čerstvé. Toto funguje najlepšie, ak sa budete držať nasledujúcich bodov.

❖ čas zberu:

Šalát veľmi dobre znáša ľahký mráz, a preto ho v zime môžete nechať na posteli. Úrodu by ste mali zbierať iba v prípade dlhšej doby mrazu.

❖ Miesto skladovania:

Ak skladujete celé hlavy pekné a tmavé a chladné, vydržia niekoľko týždňov. Suterén by bol ideálnym miestom na skladovanie, pokiaľ bude suchý a vzdušný.

Ak nemáte suterén, môžete tiež odstrániť korene a vonkajšie listy, šalát zabaliť do plastového vrecka a potom ho nechať v mrazničke.

Variants Varianty úložiska:

Najlepšie je zavesiť šalátový cukrový šalát hore nohami na kufor na vodítku. Prípadne môžete nechať korene na hlávke hlávkového šalátu a potom ich zrolovať do novín a držať ich vo zvislej polohe v krabiciach.

Dôležité:

Ak skladujete niekoľko hláv vedľa seba, nesmú sa navzájom dotýkať, inak by mohli vzniknúť tlakové body, a preto by mohli hniť. Ak naopak vonkajšie listy vyschnú, je to dokonca užitočné, pretože je to prírodná ochranná vrstva pre zvyšok šalátu.