Dom a záhrada

Zničte larvy komárov v daždi - tipy na prevenciu a kontrolu


Ak sa dažďový sud hemží u malých zvierat, zvyčajne existuje jedna vec: larvy komárov. Ak s nimi okamžite nebojujete, môžete si na krku rýchlo nechať mor komára.

Dažďový sud: živná pôda pre komárov

V lete sa môžu komáre stať skutočnou nepríjemnosťou. Napríklad, keď sa vznášajú vo veľkom dave v záhrade alebo dokonca okolo domu. Nemôžete úplne zabrániť plávaniu komárov cez záhradu, ale môžete špecificky minimalizovať ich populáciu. Komáre potrebujú znášať vajíčka stojatou vodou. Dažďový valec je preto najlepším hniezdiskom týchto druhov hmyzu. Ak to však viete, môžete urobiť veľa, aby ste zabránili zamoreniu komármi.

Zničte larvy komárov v daždi

Odstránenie lariev komárov z dažďového hlavne má najvyššiu prioritu. Keď sa larvy vyliahnu z vajíčok, zostanú chvíľu na hladine vody a potom prelietajú oblasťou. Na povrch však môžete sedieť, iba ak je prítomné správne povrchové napätie. Ak sa chcete zbaviť hmyzu, musíte toto povrchové napätie zrušiť.

➤ Tip 1 - rastlinný olej:

Jedným zo spôsobov, ako ich zničiť, je potlačiť hmyz olejom. Všetko, čo musíte urobiť, je kvapkať pár kvapiek rastlinného oleja z kuchyne do vody. Larvy by potom mali zomrieť vo veľmi krátkom čase.

➤ Tip 2 - saponát:

Ako alternatívu k rastlinnému oleju môžete do vody tiež kvapkať trochu čistiaceho prostriedku. Stolová lyžica na veľkom daždi by mala stačiť. Dažďovú vodu môžete stále používať na zalievanie záhrady, ak používate 100% biologicky odbúrateľný produkt.

➤ Tip 3 - bez komárov NEUDORFF:

V každom záhradníckom obchode alebo v železiarstve si môžete kúpiť aj veľmi špeciálne prípravky, pomocou ktorých je možné bojovať proti larvám vo vode (dažďové sudy, záhradné jazierka a ďalšie vody) a ktoré sú tiež biologicky odbúrateľné, a preto neškodné. Tieto výrobky sa vyrábajú na základe bielkovinových látok tak, aby nepoškodili ľudí, voľne žijúce zvieratá, užitočný hmyz, ryby alebo iné organizmy. Napríklad, Výrobky ako napríklad komár NEUDORFF (k dispozícii tu) úplne zničia existujúce larvy komárov.

Zabráňte rozvoju lariev komárov

➤ Tip 4 - zakryte dažďový valec:

Prevencia je lepšia ako akékoľvek kontrolné opatrenie proti komárom, takže si môžete ušetriť veľa námahy a nepríjemností. Je ideálne, ak zakryte dažďový valec vekom.

Prípadne môžete v lete umiestniť obrazovku proti komárom. Nezabudnite však na zvodné potrubie, pretože tam môžu skĺznuť komáre. Musíte to tiež pokryť jemnou sieťou.

➤ Tip 5 - Vyprázdnite dažďový valec:

Vývoj lariev komárov trvá asi tri týždne, aby mohli lietať. Ak počas tohto obdobia úplne vyprázdňujete dažďový valec, nemusíte podnikať žiadne ďalšie kroky.