Ponúk

Vytvorenie japonskej záhrady - Naše návrhy


Japonské záhrady sú trendy

Vytvorenie a japonská záhrada nájde medzi záhradnými rozkošami stále väčších stúpencov. Uprostred farebných kvetov rastú okrem oblastí s štrkom aj umelecky rezané stromy.

Všetky rastliny sú nízko rastúce a okrem zvláštnych tvarovaných kameňov tiež poskytujú úhľadne štruktúrovaný pohľad. Záhrada zaisťuje pokoj a harmóniu a ponúka malebné miesto na pobyt aj v tých najmenších priestoroch.

Takže už môžete mať niekoľko vybraných rastlín, ako sú. B.
- kvitnúci rododendron
- umelecky rezané stromčeky stromov
- malá borovica a japonský javor
- Japonská krvná tráva (a iné druhy tráv)
vytvoriť jeho oázu blahobytu.

Nemali by chýbať obrazovky s rybníkom a súkromím

Pre všetkých japonská záhrada zahŕňa tiež malý rybník, ktorý by mal byť stredom záhrady. Ak chcete, aby bola záhrada nepriehľadná, chránič obrazovky z bambusu dokonale padne. Za ním si položíte sedadlo a odtiaľ si môžete vychutnať výhľad do svojej záhrady.

Vrcholom sú biele kamienky

Namiesto trávnika, ktorý dáte biele kamienky k zemi a zhrabáva ju do vlnového tvaru. Sú určené na to, aby vám pripomínali vlnenie vody alebo mora a sú absolútnou nevyhnutnosťou v každej japonskej záhrade. Takéto ozdoby tiež pekne vyzerajú okolo rastlín. Záhrada je dokončená malými drevenými pagódami, ktoré sa nachádzajú na chodníku.

Tip na knihy: záhrady v japonskom štýle
Na príkladoch z Japonska a Európy Jean-Paul Pigeat objasňuje japonskú záhradnú dušu a pomocou tejto knihy poskytuje pokyny, ako preniesť japonské záhrady do západných podmienok bez toho, aby ich bez neživotného kopírovania kopíroval. Podrobne sú opísané všetky potrebné rastliny a ich usporiadanie. Ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých. Viac tu ...