Starostlivosť

Mnohonásobne červený coneflower - prezentované 3 možnosti

Mnohonásobne červený coneflower - prezentované 3 možnosti


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Echinacea purpurea - rastlina, ktorú by mali mať všetci na záhrade. A nie príliš málo z toho. Tu je návod, ako môžete znásobiť červený coneflower.

Červené slnečné klobúk

Kvitne jasne ružovej, je neoddeliteľnou súčasťou nemeckých záhrad a je predovšetkým jedna vec: vynikajúci liek na prechladnutie. Červený coneflower môže tiež posilniť imunitný systém a prispieť k lepšiemu uzdraveniu zranení. Niet divu, že skoro všetci chcú červený coneflower v záhrade. Odporúčané čítanie: Červený coneflower - pestovanie a starostlivosť.

Samotná rastlina pre väčšinu ľudí často nestačí, a preto ju chcú množiť. Zvyčajne máte tri možnosti. Okrem bežného rozmnožovania zo semien je tiež možné rozmnožovanie delením a pestovanie z odrezkov. Musíte len vyskúšať, ktorá varianta sa vám najviac páči.

Takto môžete znásobiť červený coneflower

❃ Možnosť 1 - množenie semenami:

➤ Najlepší čas pre túto možnosť propagácie: pružina

Ak si vyberiete túto formu rozmnožovania, musíte byť veľmi opatrní pri sadeníc, pretože sú veľmi jemné a jemné. Pred výsevom je dôležité nechať semená namočiť do vody. Od marca do júla ich môžete zasiať do misky naplnenej zeminou. Vzdialenosť medzi jednotlivými semenami by potom mala byť jeden až dva centimetre. Potom veľmi ľahko prikryte zemou, vložte ju do teplej miestnosti s teplotami okolo 20 stupňov a uistite sa, že Zem je vždy pekná a vlhká.

Najprv sa objavia okrúhle kotyledóny. Až potom sa začnú tvoriť skutočné listy. Len čo sa tieto rastliny vyvinú, sadenice sa môžu presunúť do kvetináčov. Po asi šiestich až ôsmich týždňoch by rastliny mali dosiahnuť výšku 10 až 20 cm a vytvorili niekoľko párov listov. Potom môžete umiestniť rastliny na pole. Medzi jednotlivými rastlinami udržiavajte vzdialenosť asi 30 cm.

Dôležité:

Hlávkovec by nemal ísť von, kým sa už neočakávajú neskoré mrazy, t. J. Najskôr koncom apríla / začiatkom mája. Je tiež dôležité, aby ste rastliny umiestnili do hlbokej pôdy, pretože červený coneflower nezmrzne dobre dobre ani nezaschne.

❃ Možnosť 2 - znásobenie podľa rozdelenia:

➤ Najlepší čas pre túto možnosť propagácie: jeseň

Ak už máte na záhrade dobre vyvinutú silnú červenú klíčku, nemusíte kupovať semená, ak chcete množiť rastlinu. Nakoniec môžete zdieľať slnečnú čiapku. Aby ste to dosiahli, opatrne zdvihnite zariadenie pomocou vykopávacej vidlice zo zeme a rozdeľte ju na dve alebo viac častí (v závislosti od sviežosti). Potom jednotlivé súčasti znovu zasadte, pričom každý z nich musí mať minimálnu vzdialenosť 40 cm.

Dôležité:

Ak sú rastliny stále dosť mladé a majú veľmi filigránové korene, je lepšie nerozdeliť rastliny rýľom alebo nožom, ale radšej ich rozobrať ručne.

❃ Možnosť 3 - množenie prostredníctvom odrezkov:

➤ Najlepší čas pre túto možnosť propagácie: neskoré leto

Propagácia odrezkami je tiež možná s červeným coneflower. Aby ste to dosiahli, bližšie sa pozrite na stonky kvetov koncom leta a vyberte tie, ktoré majú najmenej tri páry listov a nekvetú. Potom tieto stonky kvetov odrežte a umiestnite ich do vrstvy rastúcej pôdy s výškou asi tri centimetre. Potom nalejte správne.

Trvá asi šesť týždňov, kým sa korene dostatočne rozvinú. Potom môžete dať každú rastlinu do kvetináča. Potom, po siedmich dňoch, dôkladne odrežte tipy na natáčanie a potom choďte do zimného odpočinku. Počas tejto doby by ste hrnce mali umiestniť na miesto, kde nie je príliš chladno ani príliš teplo. Navyše, Zem nesmie nikdy vyschnúť. Na jar by sa mali vyvinúť silné sadenice, ktoré sa potom môžu pohybovať vonku.Komentáre:

 1. Cartere

  Som tiež nadšený touto otázkou. Nebudete ma vyzvať, kde nájdem viac informácií o tejto otázke?

 2. Voodoohn

  Let's talk on this question.

 3. Yozshusar

  Rather amusing piece

 4. Giollanaebhin

  It is understood by itself.

 5. Munos

  A tak sa to tiež stáva :)Napíšte správu