Inštrukcia

Zasklievacia mrkva - takto sa to robí


Mrkva je v kuchyni veľmi univerzálna. Už ste niekedy vyskúšali zasklené mrkvy? Nie? Potom poďme.

Mrkva je jednou z najpopulárnejších zeleniny v Nemecku. V mnohých záhradách hľuzy začnú rásť v máji, ktoré sa potom konzumujú buď surové, ako príloha alebo ako šalát. Mnohí však ani nevedia, že mrkva sa dá tiež spracovať a pripraviť iným spôsobom.

Takto grilovaná mrkva chutí chutne, dokonca aj čerstvo vylisovaná a rafinovaná mrkvová šťava je skutočnou pochúťkou a glazúrovaná mrkva je vítanou zmenou z jednoduchej zeleninovej prílohy. Teraz vám povieme, ako to funguje so zasklením.

Správna mrkva

Na zasklenie sa najlepšie hodia mladé zväzky mrkvy. Zberajú ich vo vlastnej záhrade, ale môžu si ich kúpiť aj na jar av lete. Tieto glazúrované mrkvy sú vynikajúcim doplnkom k jedlám z hydiny, mäsa, rýb alebo diviny. V našom príklade používame cukor na zasklenie, ale môžete použiť aj med. Ale to môže horieť ľahšie.

Pripravte mrkvu

Najskôr vyberte zelenú z mladých zväzkov mrkvy tak, aby zostali asi dva centimetre. Vzhľadné časti sú odrezané, ale pre niektoré mrkvy stačí, ak korene vyčistíte iba špicatým nožom. Potom sa mrkva dôkladne vyčistí rastlinnou kefou pod tečúcou tečúcou vodou. Ak sú hľuzy trochu hrubšie, mali by ste ich rozrezať na polovicu alebo ich ošúpať.

Glazúrová mrkva v cukre a masle

Teraz vypenite dve polievkové lyžice masla vo veľkej panvici a roztavte do nej jednu alebo dve polievkové lyžice cukru. Cukor sa dobre premieša s maslom, vždy dávajte pozor na teplo, aby maslo nehnedlo a cukor nespálil. Mimochodom, cukor a med môžu byť pri zahrievaní veľmi horúce, takže buďte opatrní, mohlo by to postrekovať. Ak chcete namiesto skla použiť med na zasklievanie, potrebujete zhruba rovnaké množstvo.

Mrkva sa v zmesi masla a cukru parí približne tri minúty, potom sa rozloží asi 125 ml rastlinného vývaru. Teplota sa zníži, potom nechajte zeleninu variť, až kým tekutina nemá konzistenciu sirupu. Znovu a znovu pretrepte panvicu, pretože to je jediný spôsob, ako rovnomerne zaskliť mrkvu.

Mrkvu ochutíme podľa chuti

Počas zasklievania môžete okoreniť a vylepšiť mrkvu podľa svojho osobného vkusu. Potrebujete iba trochu soli, ale môžete použiť čerstvo mleté ​​korenie. Ďumbier veľmi dobre jedí s mrkvovou zeleninou, ktorá zaisťuje exotickú, sviežu arómu. Podľa chuti môžete tiež meniť chut 'škorice alebo muškátového orecha.

Okrem typickej petržlenovej vázy sú bylinky dostupné aj s koriandrom, bazalkou, cervou, mätou alebo estragónom. Ak máte radi exotiku, môžete ju tiež vylepšiť mandľami, strúhaným kokosom a kari. Pomarančový džús vytvára ovocnú chuť.