Ponúk

Oddelená mrkva - vytvára priestor pre väčší výnos


Mrkva si vyžaduje osobitnú starostlivosť, aby mohla rázne prosperovať. to tiež zahŕňa oddeľovanie. Prečítajte si, čo sa skrýva za tým.

Mrkva by mala byť vysadená v určitej vzdialenosti

Mrkva je jedným z najpopulárnejších druhov zeleniny. Mladé alebo staré - každý má radi pomarančovú zeleninu s mierne sladkou chuťou. Mrkva je samozrejme oveľa lepšia a aromatickejšia, ak sa pestuje vo vašej vlastnej záhrade.

Je tu však veľmi dôležitý bod, na ktorý by nemal zabudnúť každý záhradný hobby. Ak zelenina rastie príliš blízko seba, korene sa nemôžu rozvíjať veľmi dobre, pretože nie je dostatok priestoru pre rast. Objavujú sa iba malé mravčie mrkvy, ktoré sú ideálne na desiatu, ale menej si nájdu svoje miesto v hrnci na polievku.

Aby sa tomu zabránilo, je potrebné oddeliť mrkvu. Presne vám povieme, ako to funguje.

❀ Výsev mrkvy na záhrade

Počas výsevu sa uistite, že je dostatok rastlín pre rastliny. Semená mrkvy sa vysievajú v radoch, vzdialenosť medzi jednotlivými radmi by mala byť asi 15 až 20 centimetrov.

Výsev sa vykonáva v odkvapoch, ktoré by však nemali byť hlbšie ako jeden alebo dva centimetre.

"Tip: Mimochodom, môžete ušetriť od neskoršieho oddeľovania pomocou semien. Ideálna vzdialenosť je už uvedená tu. Aby ste sa mohli lepšie orientovať neskôr, môžete tiež natiahnuť značkovaciu pásku a zasiať semená pozdĺž nej do žliabkov.

Po umiestnení semien do jednotlivých radov sa tieto zľahka pritlačia a pokryjú zeminou. Teraz len trochu vody.

❀ oddelenie mrkvy

Oddelenie mrkvy nie je potrebné len preto, aby im poskytlo viac priestoru. Ak sú rastliny príliš blízko pri sebe, nielenže sa budú zhoršovať, ale budú tiež náchylnejšie na rôzne choroby.

Samozrejme, nie všetky semená klíčia vždy, takže mrkva sa v riadkoch neobjaví rovnomerne. Týmto spôsobom sa vytvorí niekoľko medzier v riadkoch.

Aby sa vytvoril väčší priestor pre mrkvu, najslabšie vzorky sa okamžite odstránia, čo vytvára ďalšie medzery.

Potom sa z silnejších sadeníc odstránia nadbytočné rastliny tak, aby na konci medzi každou rastlinou bola vzdialenosť najmenej tri až štyri centimetre. Pri vyťahovaní sadeníc vždy sadnite pod rastliny čo najhlbšie a potom ju vytiahnite zo zeme.