Tipy a triky

Čisté skleníkové tabule - takto sa to robí

Čisté skleníkové tabule - takto sa to robí


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak sa do skleníka môže dostať veľa svetla, bude úroda produktívnejšia. Na jar otočte čistiace handry a vyčistite skleníkové tabule.

skleník

Čistenie nie je presne šálkou čaju každého, ale ak slúži na zvýšenie ziskovosti úrody, urobí to dobrovoľne. Takže ak máte na záhrade sklenený skleník, okná sa musia občas vyčistiť. Koniec koncov, na oknách nepriľne len normálny prach a nečistoty, ale môžu sa na nich tiež vytvárať vápenaté usadeniny a riasy. Výsledok: špinavé okná už nemôžu dovoliť vniknúť dostatok slnečného svetla, čo je pre rastliny nevyhnutné.

Na jar vyčistite skleník

V zásade môžete skleník vyčistiť celý rok. Avšak jar je na to najlepší čas, pretože vtedy ste ešte nezačali s výsadbou, a preto celý dom nie je dokončený. Ak chcete okná čistiť v inom čase, musíte vykonať oveľa viac práce, pretože najskôr musíte vytvoriť potrebný priestor - aspoň pokiaľ ide o čistenie zvnútra. Odporúčané čítanie: Skleník: prezentované základné vybavenie a užitočné príslušenstvo.

Čistenie skleníka v zime by bolo tiež veľmi nepohodlné, pretože potom by ste museli otvoriť ventilačné zariadenia a v skleníku by sa príliš rýchlo ochladilo. Je dôležité, aby počasie bolo čo najmiernejšie a suché, aby ste mohli otvárať okná a vetranie.

Takto sa čistia skleníkové tabule

➤ Krok 1:

V prvom rade sa venujte čisteniu sklenených priečok zvonka. Ak máte prúd pary, môžete ho použiť na ľahké odstránenie hrubých nečistôt. S týmto prístrojom sa tiež dostanete na miesta medzi oknami, na ktorých sa usadzujú nečistoty. Prípadne môžete samozrejme predné časti umývať záhradnou hadicou.

➤ Krok 2:

Na dôkladné čistenie je najlepšie použiť kefku na mäkké korene alebo špongiu a teplú vodu, do ktorej pridáte niekoľko postrekov čistiaceho prostriedku šetrného k životnému prostrediu. Ak je pre vás ťažké dosiahnuť vyššie miesta, môžete použiť aj dlhú metlu. Platí to aj pre strechu skleníka.

➤ Krok 3:

Ak sú na tabuľách tvrdé usadeniny vodného kameňa, môžete použiť špeciálny čistiaci prostriedok na vodný kameň alebo vyskúšať ocotovú esenciu. Môžete to aplikovať priamo na vápenné usadeniny alebo ich môžete pridať do vlažnej čistiacej vody.

Dokonca ani so zelenými gumami nemusíte chemický klub rozbaliť ihneď. Obvykle by tiež mali byť ľahko odstrániteľné pomocou bežného čističa okien.

➤ Krok 4:

Po dokončení čistenia zvonku postupujte rovnako v interiéri. Pri čistení dávajte pozor na prípadné netesnosti, naolejujte kovové časti a ošetrite hrdzavé oblasti.