Tipy a triky

Vystrihnite magnólie - ako to funguje!


Nie každá rastlina rád pozná záhradnícke záhradníky. Najmä nie magnólia. Ak sa musí rezať vôbec, buďte opatrní.

Magnólie sa nemusia nevyhnutne rezať

Magnólie sú prekrásne kríky, ale tiež veľa špinajú. Obzvlášť keď odhadzujú kvety. Ak to prijmete a vždy sa o rastlinu dobre staráte, čoskoro budete mať na záhrade sviežej, veľmi veľké kríky. Aby sa nestal príliš veľkým a objemným, musíte rezať magnóliu.

Zásadne nemusíte magnoliu každý rok obmedzovať. To môže byť povinné pre iné rastliny, ale nie pre magnóliu, pretože rastie veľmi pomaly. Ak je to vôbec, môžete použiť nožnice iba na zachovanie prirodzeného návyku rastu. Pretože magnólia rastie s niekoľkými lešeniami, môže sa rýchlo stať, že sú spolu veľmi blízko. Ak je to tak, potom sa navzájom posúvajte smerom nahor, až kým nebudú mať dostatok priestoru na rozšírenie. Preto niektoré rastliny doslova explodujú. Nožnice na prerezávanie môžete použiť iba na získanie tvaru magnólie.

➤ Malý tip:

Ak chcete, môžete rezať pri rezaní dozadu a množiť magnóliu.

Magnóliu vždy rezajte opatrne a opatrne

Ak chcete získať svoju magnóliu späť do formy, ktorá je zvyčajne potrebná iba každé tri až päť rokov, je najlepšie použiť záhradnícke nožnice až po odkvitnutí. V závislosti od odrody by mal byť tento čas koncom júna alebo začiatkom júla. Potom zoberte ostrý a čerstvo dezinfikovaný prerezávač alebo prerezávač a začnite pracovať. Musíte:

  • Odstráňte mŕtve a choré výhonky
  • Oddeľte konkurenčné jazdy od hlavného kmeňa
  • Odstráňte dovnútra a pretínajúce sa vetvy
  • ľahko korunujte korunu

Dlhšie výhonky môžete tiež presmerovať na nižšie. To dáva rastline viac svetla a vytvára nové kvetinové výhonky. Vždy je dôležité, aby ste odrezali konáre priamo na kmeni. Pretože magnólia má mechanizmus na hojenie rán, ktorý zahusťuje a uzatvára kôru okolo rezaného povrchu, keď odrežete vetvu dostatočne blízko ku kmeňu. Potom je dôležité, aby ste rezané povrchy utesnili stromovým voskom (napr. K dispozícii tu), aby sa nevyvinuli žiadne choroby.

Radikálne obmedzenie iba vo výnimočných prípadoch

Vaša magnólia vám neodpustí za radikálne zníženie tak rýchlo. Na jednej strane budete potrestaní zvedavými podhoriami a na druhej strane veľmi pomaly rastúcou magnóliou. Takúto radikálnu redukciu môžete vykonať iba vo výnimočných prípadoch. Napríklad, keď búrka spôsobila veľké škody na magnólii. Potom urobte to najlepšie:

Rezanie lešenia jednotky na tri až maximálne päť výhonkov. Toto číslo je úplne dostačujúce. So silnými a hrubými konármi však musíte odísť trochu viac. Odstráňte tiež výhonky, ktoré sa krížia alebo rastú smerom dovnútra. Potom musíte byť trpezliví, pretože magnólii môže chvíľu trvať, kým sa rozrastie na vznešenú krovinu. Okrem toho, ak v nasledujúcom roku dôjde k radikálnemu zníženiu, musíte sa vzdať kvetu.

Mimochodom:

Ak držíte magnólie v vedre, mali by ste vedieť, že ich nemôžete znížiť. Ak je to možné, odporúča sa odrezať iba mŕtve vetvy.