Nápady a inšpirácia

Strúhané jablko - predložených 5 rôznych možností


Všade sa používa jablková omáčka, detská výživa alebo na ranné jablká nastrúhané obilniny. Ale s ktorým zariadením získate najlepší výsledok?

Existuje niekoľko spôsobov, ako nastrúhať jablká

Jablká sú jedným z najobľúbenejších plodov Nemcov - preto niet divu, že ich prinášame do našej ponuky vo všetkých variantoch. Či už ide o sušené jablká, jablkové lupienky alebo lahodne šťavnaté koláče - rafinuje veľa jedál svojou vôňou.

V mnohých receptoch z jedál alebo koláčov by sa malo jablko nastrúhať. Nie je to pekná úloha. Ak nebudete venovať pozornosť, môžete sa rýchlo zraniť. Preto hľadajú spôsob, ako nastrúhať jablká bez veľkého času a úsilia a samozrejme bez rizika zranenia.

Zostavili sme pre vás 5 najlepších možností.

Roštové jablká s 5 rôznymi zariadeniami

Variant 1: sklenený strúhadlo

Sklenené strúhadlá sú pravdepodobne najznámejším strúhačom jabĺk - aspoň v predchádzajúcich časoch. Medzitým ich nahradili rôzne kuchynské stroje - nanešťastie! Pretože so skleneným strúhadlom získate na jednej strane hodnotnú chuť jablka a na druhej farbu. Napríklad pri kovových strúhadlách jablko rýchlo zhnedne a zmení sa chuť.

Okolo strúhadla máte vždy malý kontajner, ktorý zachytí šťavu z jablka. Najmä ak chcete strúhať jablko za doplnkové potraviny, mali by ste uvažovať o kúpe strúhadla. Koneckonců, kto má rád, aby sa kuchynský robot na jablko chodil stále?

„Napríklad z Amazonu môžete získať okuliare za menej ako 10 eur

Variant 2: štvorcový pohon

Každý pravdepodobne videl a použil štvorcovú jednotku. Či už syr, uhorka, jablká, mrkva alebo zemiaky - tu sa dá nastrúhať každý druh ovocia a zeleniny. Najväčšou výhodou týchto štvorcových pohonov sú samozrejme rôzne možnosti kosenia. Vďaka štyrom roštovým plochám môžete jemne alebo hrubo nastrúhať, krájať dokonca aj plátky alebo brúsiť veľmi jemne - podľa vášho želania. Negatívna zmena chuti je však zrejmá najmä u jabĺk. Ak vám to nevadí, môžete použiť štvorcový pohon a využiť skutočnosť, že ho možno naďalej používať na iné účely.

Štvorcové disky nájdete takmer v každom supermarkete v oddeleniach domácnosti alebo tu v Amazonii.

Variant 3: ručný mixér

Ak radi varíte jablkovú omáčku pre seba a svojich blízkych, strávili by ste hodiny strúhaním drobných jabĺk. Je to omnoho jednoduchšie a efektívnejšie napríklad s ručným mixérom. Jablká a ich koža jednoducho nakrájajte na malé kúsky a potom pomocou ručného mixéra urobte z nich kašu.

Môžete tiež použiť ručný mixér na prípravu omáčok alebo kaše zeleniny na polievku.

Ak ešte nemáte ručný miešač, ale chceli by ste ho konečne získať, mali by ste sa ubezpečiť, že spodná miešacia časť je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a nie z plastu. Na jednej strane na nehrdzavejúcej oceli nevzniká nevzhľadná farba a na druhej strane ju možno rýchlo vyhodiť do umývačky riadu na čistenie.

Variant 4: kuchynský robot

Kompaktné kuchynské stroje sa nakupujú omnoho drahšie, ale aj rozsiahlejšie. Ale aj tu je samozrejme pravda, že zapnutie je užitočné iba vtedy, ak sú množstvá primerane veľké. Pre malú časť strúhaného jablka pre potomstvo sa oplatí používať kuchynský robot. Na jednej strane to nestojí za cenu elektriny a na druhej strane musíte urobiť viac, aby ste zariadenie opäť vyčistili.

K dispozícii je veľký výber kuchynských strojov. Tu by ste mali vopred starostlivo zvážiť, na čo chcete stroj používať. Teraz existujú stroje, ktoré cesto dokonca premiešajú. Takže najskôr myslite, potom sa pozrite a potom usporiadajte v pokoji.

Na Amazone nájdete aj veľký výber, niektoré za bezkonkurenčné ceny. Stojí to za porovnanie!

Variant 5: Viacnásobný skartovač

Mnohé z nich namiesto veľkého spracovateľa potravín majú v skrinke tzv. „Moulinetu“. Jedná sa o malé zariadenia s rezacím nožom, ktoré sa dajú použiť na sekanie zeleniny stlačením tlačidla. Okrem zeleniny si môžete vziať aj ovocie. Mali by ste len vedieť, že napríklad jablko bolo spracované na jablkovú omáčku.

Multi-drviče sú menšie ako kompaktný kuchynský stroj, a preto sú zvlášť vhodné pre malé kuchyne s malým úložným priestorom.